Wpis z mikrobloga

Ja nie rozumiem jednego, co ma GROT wspólnego z pisem? Przecież pracę nad tą bronią trwają już ze 20 lat xD


@pat1ryk: Proszę:
"We wrześniu 2017 r. na targach zbrojeniowych w Kielcach ówczesny minister obrony Antoni Macierewicz podpisał kontrakt na dostawę 53 tys. sztuk karabinków Grot dla polskiej armii."
  • Odpowiedz
@Kuklak: No okej, ale to jest po prostu kolejny etap wdrażania Grota, a nie jakaś fanaberia obecnego rządu. Skoro finansowaliśmy pracę nad własnym karabinkiem, to raczej oczywiste, że nasze wojsko go kupi, gdyby rząd podjął inną decyzję, to byłoby to kompletnie absurdalne. A co do problemów, to na początkowym etapie tak było z każdą bronią, wystarczy poczytać sobie o M16 i jego wadach na początku produkcji. Żeby konstrukcję dopracować, to
  • Odpowiedz
Skoro finansowaliśmy pracę nad własnym karabinkiem, to raczej oczywiste, że nasze wojsko go kupi, gdyby rząd podjął inną decyzję, to byłoby to kompletnie absurdalne


@pat1ryk: Serio? Skoro okazało się, że ten karabinek jest słabej jakości i ma wiele wad, to należało ubić projekt. Absurdalne jest kupowanie nieudanego projektu tylko dlatego, że jest nasz, narodowy.

A co do problemów, to na początkowym etapie tak było z każdą bronią, wystarczy poczytać sobie
  • Odpowiedz
Serio? Skoro okazało się, że ten karabinek jest słabej jakości i ma wiele wad, to należało ubić projekt


@Kuklak: Rzecz tylko w tym, że o ile pamiętam, to MSBS w wersji prototypowej był bardzo chwalony. I teraz coś mi się zdaje, że ktoś ostro przyciął, tylko nie wiem, w którym momencie.
Albo testy broni po prostu olano, albo już po jej zakontraktowaniu dla WP Łucznik stwierdził, że skoro już jest
  • Odpowiedz
@Kuklak: Czyli wychodzi na to, że Łucznik zrobił po taniości, a Ministerstwo klepnęło, bo "dobre, bo polskie" :D
Zapomniałem, że na takich wałach zwykle jest tak, że do tanga trzeba dwojga.
  • Odpowiedz
Czyli wychodzi na to, że Łucznik zrobił po taniości, a Ministerstwo klepnęło, bo "dobre, bo polskie" :D


@Mr_Hand_of_Fate: Tu jest dobry cytat:
"- To dobra broń, ale wymagała poprawek. Mimo że przedstawialiśmy twarde dowody na to, że jest wadliwa i należy jeszcze nad nią popracować, powiedziano nam, że jesteśmy zmanierowani, bo jesteśmy GROM-em i mieliśmy okazję działać na najlepszym sprzęcie. Dano nam do zrozumienia, że nie jesteśmy obiektywni. A przedstawiciele
  • Odpowiedz
@stateless: Poza tym, Łucznik nie leci w tym wpisie w #!$%@?, a faktycznie wytyka poważne błędy, testy robione jedynie przez anonimowe osoby, żadnych konkretów, żadnych nagrań z testów.
Brak wspomnienia o kolejnych wersjach rozwojowych.

Podczas gdy opinie osób z polskiego środowiska strzeleckiego, które podpisują się pod tą opinią nazwiskiem są zwykle pozytywne na temat karabinków Grot.
  • Odpowiedz
Ogólnie poczytaj sobie opinie środowisk strzeleckich o artykule Onetu. Nie zostawiają na nim suchej nitki.

Polecam też odpowiedź FB Łucznik w Radomiu:


@Piesa: Aż tak mnie to nie interesuje, żeby teraz czytać jakieś grupki strzeleckie. Przeczytałem odpowiedź fabryki i być może rzeczywiście dziennikarz nie zachował staranności, a usterki poprawiono w kolejnych wersjach
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: tu muszę uderzyć się w pierś, moja kulpa i niedociągnięcia w ukraińskim, kiedy upewniałem się czy dobrze widziałem to co widziałem doczytałem, że rozważany był 3 lata temu przez armię Ukraińską, nie widziałem oficjalnego potwierdzenia, że jest planowany na najbliższy przetarg.
Aczkolwiek jako konkurencyjna cenowo produkcja od sąsiada dziwiłbym się gdyby GROT albo Bren 2 z Czech nie były brane pod uwagę.
Ale moja kulpa, to co wziąłem za
  • Odpowiedz
@Piesa: znajdź najlepiej samą specyfikacje przetargu bo wg defence24
https://www.defence24.pl/ukraina-kupuje-bron-strzelecka-w-standardzie-nato
to ma być konstrukcja oparta na ar-15 o wadze maksymalnej 3,26kg
GROT oparty jest o ar-18 (numerek podobny ale działanie inne) i waży 3,7kg
źródło: https://fabrykabroni.pl/produkty/karabiny/msbs/
dodatkowo można zauważyć że skoro FB nie startowało w niemieckim przetargu (czy francuskim) to raczej w ukraińskim szanse są marne.
  • Odpowiedz
@Kuklak: cytat z dupy kompletnie a Ty to kolportujesz. Po co? Wszak po wdrożeniu do WOT-u pierwszej serii sama fabryka kolportowała ankiety co jak się psuje a co jest do zmiany. Na jego postawie oprocowana kolejną wersję rozwojową. Ale po co czytać jak można wymyślonych ekspertow z Onetu cytować.
  • Odpowiedz