Wpis z mikrobloga

Mirki z #samochody #motoryzacja

Temat to przesiadka z clio III - 2007 rok, zepsuł się o 1 raz za dużo.
Mogę przeznaczyć 30-35tyś.

Moje podejście do samochód to dupowóz.

Moje wymagania to:
- najważniejsze: bezawaryjność i tania eksploatacja.
- nie starszy niz 5lat, chce nim z 5-8 lat pojezdzic.
- niech to ma ze 100-120 koni, abym mógł wyprzedzić tira na autostradzie. i na szybkiej trasie niech da rade rowno 120km pojechac.
- rocznie ok 20-30tyś km robie, auto uzywane codziennie.
- hatchback - 5 drzwiowy
- duzy plus jakby dany model dobrze znosil gaz - jeszcze nie mam decyzji.

Macie jakies wiarygodne źrodlo/forum, kanal na youtube z jakims rozsadnym gosciem, co nie pitoli farmazonow tylko w opiniach jest wiarygodny wlasnie w temacie awaryjnosci poszczegolnych modeli.
  • 15
@Mietek421: jak kiedyś pisałem od lat jestem 'fanem' VW. każdy mechanik umie naprawić, tanie w użytkowaniu. obecnie jeżdżę golfem 6 variant 1.6 disel. spalanie w trasie realnie 4-4.5 przy 120km/h. miasto 5.5-6.
nudne auto ale wszystko działa, najechałem nim od nowości 250 tys
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mietek421: z resztą też racja. Jeśli chcesz gaz, średne awaryjne auto, masz 35k a chcesz pięciolatka to zostaje tylko segment C i nie licz na luksusy. Tak na prawdę to zostaje astra, żeby było w czym wybierać i coś tam w wyposażeniu oprócz choinki zapachowej było. I focus, ale gazu fordy nie lubią.
@Mietek421: jak coś to szukam jakiejś taniej renówki i clio III z tych lat mnie interesuje najbardziej. Jeśli będziesz sprzedawać to daj znać.

Kolega takiego Golfa posiada (2014) i jest zadowolony, przez ostatnie cztery lata wydał około 3k w naprawy bo egr zapiekł się a wtryski wymagały już regeneracji mimo braku błędów (przy przebiegu 260k km), za to średnie spalanie z ostatnich 100 000 km to 4,4l/100km...