Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuje zakup stacji lutowniczej oraz hotair. Zależy mi na jakiejś w miarę przyzwoitej firmie (raczej nie hiper top po 5k pln) oraz standardowych wymiennych grotach, żebym oprócz standardowego ostrza mógł założyć sobie płaski grot, też taki szeroki oraz taki Y do wyciągania elementów SMD. Nie wiem czy brać hotair osobno, czy kombajn 2 w 1. Raczej gorące powietrze będę rzadko potrzebował. Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś sprzęt, albo chociaż firmy godne uwagi?

#elektronika #diy #lutowanie #mikrokontrolery #serwispc #naprawa #naprawalaptopow
  • 15
@bialy100k: Ceny tych chińczyków bardzo kuszące, ale wolę nie ryzykować. Raczej nawet przeglądanie allego sobię odpuszczę, bo cięzko będzie odrzucić tam chińskie gówna i miliony ofert tego samego produktu. Popatrzę na początek w tme, gotronic itp. co jest, i jak coś wybiorę to kupię gdzie taniej.

@Analityk: Te W.E.P. to po samych zdjęciach mnie się nie podobały. W pracy mamy stacje kolbowe wellera. Nie wiem jakiej firmy hotair z preheaterem
@1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC:

Już na kilku kanałach YT widziałem "delikatne narzekanie", że zakup Weller/JBC hot air to przerost formy nad treścią, bo zamiast nacisnąć przycisk i mieć temperaturę/nawiew jaki się chce, to trzeba się "przeklikiwać" przez menu. I że w sumie np. na QUICK 861 to im się lepiej pracowało właśnie z tego powodu.

Zawołaj co w rezultacie wybrałeś/kupiłeś ze wszystkich elementów.
@1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC: jeśli chodzi o stacje JBC to sterownik zrobiłem sobie sam za jakieś 100 pln. Do tego kupiłem kolbę na groty 245 i tk jest to. W pracy mam jakiegoś wepa, nie ma porównania. Za to w poprzednich pracach mialem pace i jbc za 2200pln i były super. Do tego hot oki. Az sie rozmarzyłem.
W sumie to patrz jak intensywnie będzie używane.
@Analityk: Używać raczej od wielkiego dzwonu, ale jak już usiądę do grzebania w czymś, to nie chce się wkurzać na lutownicę. Miałem wątpliwą przyjemność użyć kiedyś czegoś podobnego https://www.obi.pl/lutownice/lux-lutownica-kolbowa-60-w-z-akcesoriami/p/3418258 i miałem ochotę popełnić samobójstwo. Kabel sztywny i gruby jakby 16A ciągnęła.

@bialy100k: Ten hotair quick wygląda w porządku. Jutro zgłębię temat, bo widziałem że kolby też robią.