Wpis z mikrobloga

W świetle afery z alibabą.com naszło mnie pewne pytanie o sposób działania tego chlewu - przychodzi pan policjant do mieszkania, mówi, że podejrzewa popełnienie przestępstwa i masz mu oddać kompika. No i teraz co? Potrzebujesz go do pracy i wielu innych rzeczy, wydałeś na niego kupę siana i masz tak o oddać niebieskiemu panu na kilka lat bo ma taki kaprys? Można się w jakiś sposób bronić? Nie zgodzić? #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #albicla
  • 21
@hehexdlollmao: 20 lat temu policja wbiła to kumpla z pracy, wzieli jego pod jedno ramie a kompa pod drugie. Ściągał emulem czy jakimś innym bearsherem. Nic mu nie zrobili w sumie bo sędzina studiowała na tej samej uczelni ale komputer odzyskał po bardzo długim czasie. Sam jestem ciekaw jak jest teraz
@NdFeB: To jest jakiś absurd w sumie, to tak jakby policja wbijała i zabierała auto, bo jest podejrzenie przewozu narkotyków albo przejmowała dom, bo jest podejrzenie przechowu narkotyków a ty #!$%@? na x czasu na bruk
tak, wyślesz pismo i udowodnisz, że komputer jest ci niezbędny do pracy to dostaniesz 650zł brutto za miesiąc xD


@Hershel: XDDDDDDDDDD o #!$%@? jest wysoko

decydują osoby, które wybieracie w wyborach.


@fegwegw: jacy wy? stare #!$%@? i patusy ich wybierają

kup jakiegoś złoma za 100 i czekaj na niebieskich. Swojego kompa gdzieś wywiez ;)


@janznetu: też o tym myślałem, ale taki sposób działa tylko jeśli spodziewasz się wizyty, a
ale w sumie zdziwiłby cię gdyby dokładnie tak się stało?


@NdFeB: no właśnie najgorsze, że nie

A policja powiedziała ci tylko "możesz dochodzić swoich praw w sądzie"


@NdFeB: a w sądzie o twoich prawach decydują koledzy panów policjantów i tak się to kręci
@janznetu: w sensie ja to nic nie zrobiłem akurat i o siebie się nie martwię, chyba, że za konto na wykopie zacznaą ścigać xD. ale wychodzi na to, że jak kogoś stać to powinien kupić jakiegoś gównolaptopa jako decoy a normalnego kompa chować do piwnicy na noc i w razie co to oddać laptopa i powiedzieć że innego kompa nie ma
Można się w jakiś sposób bronić?


@hehexdlollmao: można. Na postanowienie o przeszukaniu/zatwierdzeniu przeszukania/zatwierdzeniu zatrzymania rzeczy służy zażalenie do Sądu. W dwóch ostatnich wypadkach należy w trakcie czynności złożyć wniosek o doręczenie postanowienia o zatwierdzeniu przeszukania/zatrzymania rzeczy.