Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy Moze ktos wie o jakims laptopie najlepiej 14"-15" (ale najlepiej 14") gdzie cena nie przekraczalaby 5000 zl i bateria trzyma faktycznie te 10-12h przy ogladaniu netflixa/uzywaniu do stron www. Kupilem jakis czas temu surface pro 7, obiecywali 8:45 h a jest ledwo 4h i czuje mega zawod z tego powodu. Potrzebuje faktycznie te 8-10 h. Macbook sie chwali ze ma wiecej bo 16h . ale to ma arm, wiec odpada + nie chce chce mac'a bo nie umiem tego potem obsluzyc.
Ktos cos jest w stanie polecic ?
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oink_oink: nie bardzo wiem dlaczego ci przeszkadza M1. Mocarny ten procesor na dobrą sprawę, mało się grzeje i mało prądu ciągnie. Fakt faktem to MB i byś się musiał przyzwyczaić. Jak byś się już nauczył skrótów to się nawet przyjemnie na tym pracuje. No ale co kto lubi ;)
@oink_oink: hmm, no nie mi oceniać. Z drugiej strony kolejna generacja też ma niby mieć m1 więc na 100% większość softu za jakiś czas będzie do tego przystosowany. Na windowsie ci nic nie polece, bo w sumie nie siedze w tych laptopach
@PrzThim: Luzik , juz mniej wiecej wytypowalem ZenBook 14 UX425EA lub Lenovo Yoga Slim 7-14 . Mi chodzi o x86 rodzine z 8-10 h pracy minimum , z windows/linux. Takze teraz tylko jeszcze rozstrzygnac ktorego chce porownac baterie. Jak ktos po prostu uzywa laptopa do internetu/office, to ten m1 jest genialny. ale arm to arm , i tego nie przeskocze.
@mvry_x3: poki co znalazlem :"
Asus w prezentacji nowego ZenBooka chwalił się, że laptop jest w stanie pracować na jednym ładowaniu blisko dobę i… oczywiście jest to kit, jak można było się domyślić. Do 22 godzin ani razu nie udało mi się choćby zbliżyć podczas typowej kombinacji przeglądania internetu, pisania tekstów i słuchania muzyki jednocześnie. Taki wynik można osiągnąć tylko w wysoce kontrolowanym teście, z funkcjami laptopa ograniczonymi do najbardziej niezbędnych.
@oink_oink: 20 h vs 10 h, to dobrze #!$%@? poklamali ze 50% mniej niz reklamuja. juz to przerabilem z MS surface pro, #!$%@? jaki ja debil bylem ze myslalem ze MS nie poszloby na klamstwa. a tu jednak
@oink_oink legitnego info dać nie mogę, bo raczej używam go do bardziej wymagających rzeczy więc częściej ładuję, ale przy przeglądarce czy innych mało wymagających programach bateria schodzi dosyć wolno