Wpis z mikrobloga

O panie. Bylem w #niemcy u lekarza pierwszy raz z czyms innym niz przeziebienie i na wlasnej skorze moglem sie przekonac jak dziala sprawna sluzba zdrowia. Dzwonie sobie o 16 do przychodni:

- Guten Tag, chcialem sie umowic na wizyte u doktora Mengele. Kiedy jest najblizszy termin?
- A co sie dzieje?
- A od tygodnia boli mnie dupa, ze w Polsce taki dobrobyt.
- To moze pan przyjsc dzisiaj. Doktor bedzie do 17.

Przychodze, czekam 10 minut, po czym wchodze do gabinetu i mowie co i jak. Doktor mowi, ze trzeba jeszcze badania zrobic. Ja sobie mysle, ze znowu tydzien trzeba bedzie czekac, a ten mowi "To zapraszam obok na pobranie krwi i zaraz potem zrobimy USG" xD

Tymczasem w PL:
1. Wstan o 06:30.
2. Idz sie zapisac do przychodni, bo telefonu nikt nie odbiera. Nie ma juz numerkow? No nic, moze jutro xD
3. Przyjdz na umowiona godzine i poczekaj godzine. W koncu wejdz do gabinetu majac na sobie zlowrogie spojrzenia starych bab.
4. "Dzien dobry! Nie mam pana karty, prosze poprosic w rejestracji, zeby przyniesli".
5. Idziesz do rejestracji. W miedzyczasie na twoje miejsce wchodzi stara baba. Po 15 minutach znowu mozesz wejsc do gabinetu.
6. No dobra, to beda takie i takie badanka. U nas termin na USG jest dopiero za 2 tygodnie, ale moze sobie pan poszukac innych przychodni, albo zdechnac xD
  • 81
@crest: co ty tak z tym wujkiem? Zrobił ci chyba krzywdę w dzieciństwie, mama kazała robić co wujek mówi? Stąd ten uraz ci pozostał. Ale nie twoja wina, że masz patologiczną rodzinę.
@patrol798 ale ból dupy złapałeś o tego swojego wujka, i jeszcze jakieś projekcje ze swoją rodziną tutaj wypisujesz XDDDDD Miłej pracy na budowie, daje na czarno, bo szkoda czasu na takiego dzbana () Papa.
@crest: przecież ty uczepiłeś się mnie baranku oraz swojego urojonego wujka z budowlanki. Lecz się dalej i nie przerywaj.

Chamie, obrażasz mnie i jednocześnie zgłaszasz do moderatora, haha dzban.
@Kresse: W DE trzeba pamiętać tylko o 1 zasadzie: unikać polskich lekarzy. Byłem u polskiego lekarza to #!$%@? dał mi receptę nierefundowana i nie dał L4. Poszedłem do Niemki to nie dość że L4 na tydzień na przemęczenie to jeszcze recepta refundowana. I do polskich lekarzy specjalistów zawsze kolejki a do Niemca tego samego dnia się dostaniesz.
ale jak ktos dzwoni z bolem glowy to moze tak byc xD


@gwiezdna: dobre XD mam nadzieję, że to nie ty dzwoniłaś?

@muchabzz: usuwanie kleszcza z nogi - zabieg wykonany przez lekarza w obecności sześciu pielęgniarek i założenie szwów, kamień na nerce - badanie USG na którym lekarz nie widział kamienia (wysikałem po lekach zapisanych przez lekarza w Polsce), przekłucie i usunięcie pęcherza po oparzeniu i powstała wskutek tego blizna,
@Kresse: Zapomnaiłes dodać że wielmożny konował przyjmuje od 8 ale przychodzi przed 9, a jeśli nie powiesz mu dzień dobry gdy idzie korytarzem to w zasadzie możesz nie wchodzic bo i tak cię oleje, to też człowiek
@Kresse:
- Oddajesz krew przez kilka - kilkanaście lat
- Dostajesz legitymację zasłużonego honorowego dawcy krwi
- Wchodzisz do przychodni/apteki/szpitala z swoją nową legitymacją
- Mówisz "Dzień Dobry, ja dzisiaj bez kolejki."
- W międzyczasie pokazujesz legitymację
- Słyszysz jak pękają dupy starym babom
- Profit
To tylko pomysł na kolejki, z terminami nie wiem co można by zrobić ;)
Pobierz ig3r - @Kresse: 
- Oddajesz krew przez kilka - kilkanaście lat 
- Dostajesz legitym...
źródło: comment_1611250570zzvC3gLwybfzMbpVllYhN0.jpg
@Kresse:
szystko gituwa tylko ze USG prywatnie to koszt kolo 5 dych, chyba ze chcesz sobie obolala od Polskiego dobrobytu kosc ogonowa obczaic w 4K, to wtedy wychodzi bodaj z 20 cbl wiecej.