Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem. Otóż zamowiłem nowy router. Podłączyłem go normalnie do modemu i mojego komputera oraz po kablu mam połączony nowy router ze starym, gdzie ten stary pełni funkcje access pointa. Niestesty zauwazyłem że przy przełączaniu sieci często występuje problem ze znajduje wifi ale jest napisane "brak internetu, połączono". Taki problem występuje na wszystkich urządzeniach znajdujących się w domu. Nieraz problem rozwiązuje się sam a nieraz po prostu muszę czekać aż łaskawie wróci połączenie. Ktoś może wie gdzie leży problem i jak moge go naprawić? Routery są z tej samej firmy. #informatyka #problem #internet
  • 7
  • Odpowiedz
@gutnear Kabel z nowego routera podłączony do portu WAN czy LAN starego routera? Jeśli do LAN - możliwe przyczyny: 1. Konflikt adresów IP - oba routery mają taki sam adres IP po stronie LAN 2. Jeśli masz inny adres IP w starym to przez włączony serwer DHCP w obu routerach - raz dostajesz z nowego i masz dostęp do sieci a raz ze starego i nie masz.
  • Odpowiedz
@kolegamichaua: Hm routery mam podłączone do portu lan. Oba routery moją adresy kolejno 192.168.1.1 oraz stary: 192.168.2.1. W starym routerze faktycznie mialem właczone dhcp ale wyłączyłem i zresetowałem, a problem dalej wystepuje. Coś robię źle?
  • Odpowiedz