Wpis z mikrobloga

Właśnie przyszedł do mnie #oczyszczaczpowietrza Xiaomi Air Purifier 3H i prawde mówiąc jestem trochę zawiedziony tym jak niskie stężenie PM2.5 jest u mnie w mieszkaniu. (°°
4-6 przy zamkniętych oknach, skoczyło raz do 12 jak wietrzyłem ale raczej średnia nawet przy otwartych to ~8.

Kupiony oczywiście raz żeby odciąć się od smogu, a dwa bo jestem alergikiem na pyłki i taka dodatkowa ochrona wydawała mi się spoko opcją.

Ale ze względu na tak niskie odczyty zastanawiam się nad sensownością inwestycji. Jak to wygląda u was mireczki, też są u was takie niskie odczyty? Jesteście zadowoleni?

#xiaomi #pytanie
  • 9
@Matiss: teraz w wwa przy zamknietych mam 42 w sypialni, ale nie wiem ile mam przy wietrzeniu bo nie sprawdzałem. czasami się załączy mocniejszy tryb. najczesciej jak cos gotuje. przy łóżku mam dużo mniej kurzu. ciężko określić czy mi się lepiej oddycha, ale jak sobie powoli mieli powietrze to raczej nie przeszkadza a poprawia.
@Matiss: w Krakowie przy 400% przekroczeniu norm na zewnątrz, w mieszkaniu pokazuje mi do 40-50 przy lekko rozszczelnionym oknie, po pół godziny zbija to do 15-20, a np wczoraj miałem ok 5 jednostek, ale okno miałem zamknięte. Wydaje mi sie że wszystko zależy od miasta/okolicy w której mieszkasz. Myślę że w innych lokalizacjach bym nie kupował oczyszczacza.
Co do pyłków czy kurzy to na pewno to troche pomaga ale nie da
@Matiss: podłączyłam pierwszy raz swój oczyszczacz 3 dni temu. Wskazał zanieczyszczenie 15 (przy zamkniętym oknie), po pół godz. pokazywał 5-6. Zauważyłam, że rano pokazuje 18-20- czy to wynik tego, że ludzie na noc nawrzucali co popadnie do pieca?