Wpis z mikrobloga

Po wymianie PCB (bez przelutowania ROMu) dysk wstaje ale wydaje powtarzalny dźwięk cykania, jest wykrywany przez DMDE, ale nie można go odczytać. To wskazuje na to że nie obejdzie się bez transplantacji ROMu, ale na necie natknąłem się na fragment który sugeruje że alternatywnie łatwiejsze może być użycie programatora:
"Dysponując programatorem można w bardzo prosty sposób skopiować zawartość pamięci ROM z uszkodzonej elektroniki. Kość można również przelutować." niestety reszta tekstu jest o lutowaniu :/
Gdzie znajdę jakieś tutoriale o używaniu programatora do kopiowaniu pamięci ROM w płytkach PCB? I jaki program najlepiej do tego użyć? #odzyskiwaniedanych #komputery #hdd
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Folmi: wpierw zacznij od kości jaka tam jest potem programator który ją obsługuje, skąd wiesz że to co napisałeś to stan faktyczny w twoim przypadku?
@Folmi: tak łatwo przeprogramować, że zapomniał dodać tego jak :D. Lutowanie i programowanie jest równie łatwe, ja wolę programować - szybciej i bezpieczniej.
Do programowania można użyć coś takiego:
klips i programator

Z drugiej strony jak uszkodzisz NVRAM w hgst to zapomnij, że ktokolwiek odzyska ci dane z dysku :))).

Jak chcesz możesz wysłać do mnie obie elektroniki i przeprogramuje ci je w cenie tego z allegro *2, ale będziesz miał