Wpis z mikrobloga

Hej @SkrytyZolw!

Dzięki m.in. Twoim wpisom i pękniętemu zębowi po dawnym leczeniu kanałowym postanowiłem (z nowym rokiem) w końcu ogarnąć porządnie temat higieny jamy ustnej, czytałem materiały, oglądałem techniki i chyba doszedłem do tego o co w tym wszystkim chodzi zaczynając od poziomu wymiany jonów fluoru, bo jednak okazało się, że dalsza jazda na gadce rodziców: masz szczoteczkę, pastę i idź myj bo wypadno, tylko nie zapomnij wypłukać to może być już niewystarczające i trzeba aktualizować ;)

Miałbym jeszcze dwa bardziej szczegółowe pytania.
Co sądzisz o zabiegach infiltracji zęba takich jak DMG Icon, czy mają wyłącznie same plusy, a może nie do końca? Czy ząb tylko na tym zyska w dłuższym terminie, czy może to w efekcie zmniejszyć istniejące już żółtawe i ciemniejsze przebarwienia od odwapnień?
Co sądzisz o kuracji płynem z chlorodekstryną (np. Eludril) przy okazji zabiegów higienizacji? Może polecasz jakieś dobre praktyki przy okazji takich cyklicznych zabiegów?

Pozdrawiam serdecznie.

#zeby #stomatologia #dentysta
  • 4
  • Odpowiedz
@AmateurHardcore: Dzisiejsza stomatologia zmierza do minimalizowania inwazyjności zabiegów stomatologicznych - preparat ICON jeśli da się zastosować to jest super. Tylko trzeba właściwie zakwalifikować zęba - nie każdy nadaje się do leczenie tym preparatem. Może zmniejszyć widoczność zmian.
Biorąc pod uwagę obecne zalecenia, polecam swoim pacjentom stosowanie płynów do płukania jamy ustnej nie tylko przy jakieś konkretnej okazji, ale na co dzień. Jako uzupełnienie standardowej higieny. Chlorheksydyna w takim przypadku odpada -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AmateurHardcore: możesz bezpiecznie stosować Eludril w systemie 14/14 czyli co 2 tygodnie używania, 2 tygodnie przerwy (można wtedy stosować płyny "sklepowe") tylko żeby nie przesadzić z fluorem w tej codziennej higienie.
  • Odpowiedz