Wpis z mikrobloga

@siepan: Ten kraj to jest #!$%@? dramat, nic tylko ręce załamać nad durnotą tego społeczeństwa. Polityka PiSu jako prawackich populistów w tych tematach jest znana i nie ma w niej żadnych zaskoczeń.

Ale ja nie potrafię zrozumieć, na jak silny syndrom wyparcia cierpią Polacy w obliczu tego, że opieka zdrowotna leży i dogorywa, że nasi bliscy umierają na nowotwory z powodu syfu w powietrzu, braku nowoczesnej diagnostyki i leczenia, że ten
@TJ_Laser: Obserwuję swoje środowisko i mam dołujące spostrzeżenia, że osoby wokół mnie żywią się i pobudzają z niewytłumaczalnego dla mnie powodu negatywnymi tematami tworząc jakąś magiczną zależność między dyskutowaniem o #!$%@?ącym problemie i odcinaniem się od możliwości zmiany tego stanu tym słynnym "#!$%@?" czy inną wymówką, mimo, że reakcja z ich strony mogłaby go zniwelować. Jakby rozwiązanie problemu stwarzało jakąś pustkę, brak tematu do rozmowy, brak dalszego celu u człowieka. Utrzymywanie
@Qwertylion: A to jest taki fenomen polityczny, bo nie wiem czy na świecie znalazłaby się druga taka partia jak SLD, która identyfikuje się jako lewicowa, a jednocześnie była tak uległa wobec kościoła katolickiego oraz miała neoliberalne (ogólnie mówiąc) podejście do kwestii gospodarczych. Dla nas kontekst jest zrozumiały (faza "zachłyśnięcia się" wolnością po upadku komunizmu i transformacji ustrojowej, niemalże boski ówczesny status Jana Pawła II i całego KK), ale jest to interesujące
Polityka PiSu jako prawackich populistów w tych tematach jest znana i nie ma w niej żadnych zaskoczeń.


@TJ_Laser: prawackich xDD przeciez to lewacy pelna geba i caly twoj stos urojen idzie do kosza xD

"Jak coś jest państwowe to musi źle działać", "podatki to kradzież" i podobne #!$%@?


czekaj, ty temu przeczysz? serio? w 2020 myslisz ze panstwowe jest dobre? AHAHAHAHAAHAHAHAA
@pjveonot: Jakbym miał zdefiniować takie cechy definiujące naród polski, to wśród nich byłaby właśnie ta skłonność do narzekania na wszystko oraz taka obojętność, wręcz nihilizm. Ogólnie jak się słucha o jakichś protestach w innych krajach, to z reguły kończą się one konkretną rozróbą - setki tysięcy uczestników, #!$%@? się z policją, podpalenia, ofiary śmiertelne. Natomiast u nas, może za wyjątkiem kibiców, ludzie rzadko kiedy wychodzą na ulice, a jak już, to
@RubinWwa: PiSowców i Konfederatów możnaby zamknąć razem w klatce i pokazywać w cyrku jak się #!$%@?ą o zaszczytny tytuł "prawdziwej prawicy".

Tak dokładnie jest - PiS tak samo jest przekonany, że to oni są prawdziwą prawicą, bo w końcu Konfederacja chce zostawić polskie rodziny bez pomocy państwa oraz oddać polskie koncerny narodowych czempionów w obce ręce. Tego chcesz lewaku, by polskie dzieci klepały biedę?
@TJ_Laser: No te cechy raczej wielu uznaje za trafne. Jednocześnie ta łatwość krzywdzenia słowem, szczególnie na wykopie, bardzo rani i buduje skorupy po dwóch stronach, przez co bardziej racjonalne głosy i chęć porozumienia ginie w szambie narastających skrajności. Czy naprawdę tak wielu osobom satysfakcję sprawia rzucanie gównem zamiast pozostanie czystym, z nerwami na wodzy i dążeniem do kompromisów? "Narwani" w słowie, a nie w działaniu.
Osobiście nie popieram tych "kontaktowych" form