Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Moje mango, oczko w głowie... W zimie zaczęło tracić liście, ale odkąd je naświetlam lampą do roślin dosłownie odżyło i rośnie jak w lecie. I ta piękna, głęboka zieleń liści... Martwią mnie tylko schnące końcówki liści, na razie niewiele ale boję się, że to będzie postępować. To nie brak wody, ale może przenawoziłem? Albo coś z glebą? Może sprawdzić pH? Jeśli chodzi o nawóz to daję naturalny kompost w granulkach. Podlewam kranówą, ale ponoć powinna być odstana? Macie może jakieś rady? #rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo #mango
Jonn - Moje mango, oczko w głowie... W zimie zaczęło tracić liście, ale odkąd je naśw...

źródło: comment_1610998844HULjIQ2JsqRbOt2QFWBViV.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
O kurde ale wielkie! Moje ma dopiero 10 liści ale rośnie ładnie na południowym oknie, bez doświetlania. Mam nadzieję, że będzie kiedyś takie duże jak Twoje!
  • Odpowiedz
No eleganckie! W przypadku obu bawiłeś się w rozbieranie pestki? Ja swoje moczyłam miesiąc w słoiku z wodą, aż nagle pękła. Wrzuciłam do ziemi i kolejne 3 tygodnie nic się nie działo aż tu nagle patrzę, wylazło i jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Myszmyszata: ale piękne! Na tym etapie na pewno już będzie pięknie się rozwijać. Tak, ja wyjąłem migdał z pestki i trzymałem w wilgoci zawinięty w papierowy ręcznik. Dopiero jak był długi korzeń to do ziemi, ale koniecznie z drenażem zalanym wodą.
  • Odpowiedz