Wpis z mikrobloga

Dzien dobry.
#prawo #komornik

Oczywiście, że nie wymagam natychmiastowych odpowiedzi.
Tak po krótce, brat ma długi(sądzę, że chodzi o alimenty), komornik zajął jego udział w nieruchomości, którą dostał w spadku po tacie. Dokładnie 3/32 mieszkania. Resztę ma mama i nasza 3 rodzeństwa. Z tego co czytałem niedługo nastąpi wycena mieszkania i licytacja. Czy my jako rodzeństwo czy mama możemy przystąpić do licytacji? Co jeżeli nikt nie przystąpi do licytacji? Więcej majątku nie ma wiec nie będzie z czego ściągnąć dlugu.
Sadze, ze komornik chciałby jak najszybciej ściągnąć dług od niego. Co jeżeli ma firmę zalozona na adres ten co mama mieszka? Komornik ma jakieś możliwości ściągać od nas ten dług? Czy warto by było, żeby mama go wydziedziczyła z reszty mieszkania, żeby po śmierci mamy i sprzedaży mieszkania pieniądze zostały u nas, czy juz po ptokach jak komornik zajął jego udział w mieszkaniu?
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@miroslav: mama ze swoim udzialem moze robic co chce. Poza tym nikt na aukcji nie kupi 3/32 mieszkania. Badzmy powazni.

No dobra, a co dalej? Dlug dalej wisi, bo nikt nie przystapil do licytacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@miroslav: Będzie druga licytacja.


Wiem. A po drugiej jak nikt sie nie zglosi? Co robia komornicy? Karencja musi byc wiem. Ciekawi mnie jak komornik sciaga dlugi.
  • Odpowiedz
@miroslav: umarza egzekucję z nieruchomości i szuka innego majątku.
Art. 976. § 1. W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich
małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji
w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej
licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu
państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły
także tu jest sprawa jasna.
zadlużenia jest sporo? więcej niż wartość tego udziału?
  • Odpowiedz
  • 1
@Adams_GA a ja właśnie znam przypadki że na drugiej kupują handlarze i bruzdżą pozostałym współwłaścicielom. Którzy dla świętego spokoju odkupują od nich takie udziały
  • Odpowiedz