Wpis z mikrobloga

Mam termę gazową Junkers, niedawno był serwisowany. Przy minusowych temperaturach w mojej łazience pojawia się czad. Wentylacja w łazience działa, kratka wentylacyjna ciągnie powietrze i ogólnie pod tym względem jest git. Problem tylko w tym, że jak jest zimno na dworze to jakimś cudem całe ciepło i spaliny nie są zabierane tym ciągiem od termy tylko do łazienki się cofają. Ostatnio tylko minutę czy dwie naczynia myłem pod gorącą wodą i już mi czujnik czadu w łazience zaczął wołać. Zaznaczam że takie sytuacje są tylko zimą, wiosną i jesienią nie ma problemu. Wiecie co może być przyczyną?
(,)
#czad #chad #lazienka #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 4
@konstelacjaniesamowitosci: Dzieje się to Najprawdopodobniej w ten sposób duża różnica temperatur pomiędzy twoim mieszkaniem A zewnętrzem powoduje szybsze działanie odprowadzenia co jest akurat zgodne z tym jak powinno być Niemniej jednak podczas pracy piecyka kratka wentylacyjna może nie dostarczać odpowiedniej ilości powietrza. Jeśli kratka wentylacyjna jest podłączona do pionu koło sufitu to jej zadaniem jest nie wdmuchiwać powietrze do łazienki tylko odprowadzać wilgoć i inne zapachy z niej. Zastąpienie powietrza w
@konstelacjaniesamowitosci: Moim zdaniem do piecyka powinno być dostarczane osobnym kanałem powietrze z zewnątrz kratka wentylacyjna montowana pod sufitem ma zupełnie inne zadanie. Odpowiedz sobie proszę na pytanie czy czasem nie masz zbyt szczelnego mieszkania łatwo to sprawdzić parują wtedy szyby na dole okna a czasem nawet w czystym mieszkaniu i ocieplonym gdzieś narożniku pomieszczenie nie pojawia ci się pleśń. Jest jeszcze jeden sposób najprostszy z możliwych żeby to sprawdzić Powtórz tą
@shadowsniper: Dzięki za poradę. Moje mieszkanie jest raczej nieszczelne, z okien zawiewa, ale co ciekawe - paruje tak jak mówisz gdy gotuję. Ale mam wrażenie, że to dlatego bo przy nieszczelnych oknach jest za niska temeprarura. Nie ma szans że mieszkanie jest konserwą, bo ciągle gdzieś są jakieś wiatry xD
Tak pomyślałem że może jeszcze zmniejsze temperaturę wody w termie i zobaczymy co to da. I tak jak mówisz, gdy mam