Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@lhotse89: @VollejwJaja: Jakby nie patrzeć jest różnica między wejściem z butlą a bez. Jeżeli już traktujemy to jako sport, to imho dwie osobne kategorie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@krabat: nikt kolesia nie atakuje, biorą go do wywiadów bo jest ekspertem w tej dziedzinie. Lepiej pogadać rzeczowo z nim, a nie z jakimś randomem na ulicy. A ten wyskakuje z takimi wstawkami o "dopingu". Sorry, ale jeśli ktoś ma tutaj ból czegokolwiek to on. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zagu: to w takim razie styl alpejski powinien być trzecią kategorią, wejście solo jeszcze kolejną, wejście bez pomocy Szerpów następną, strach wymieniać dalej
  • Odpowiedz
@lhotse89: @VollejwJaja: @zagu: @krabat: @krzy_glob: @zielonylisc: @lhotse89: mieli swoje szanse i ich nie wykorzystali, a teraz pierdo.. kocopoły, że tlen, że mieli okno pogodowe, że cos tam. Gdzieś na yt jest dokument z próby wejścia Urubko i Bieleckiego zimą. I chociaż się na tym nie znam, to widać że niezdrowa atmosfera panowała w obozie. A teraz umniejszają komuś zdobycie szczytu z tlenem. Ch z nimi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Ale oni nikomu nie umniejszają. Mówią tylko o tym, że bez wspomagaczy jest trudniej i to zupełnie inna bajka. To trochę jakbyś porównywał wjazd pod oblodzoną górkę samochodem w łańcuchach i bez.

teraz pierdo.. kocopoły, że tlen, że mieli okno pogodowe, że cos tam

No bo to w dużej mierze zależy od farta z pogodą. Z wspieraniem się tlenem też jest inaczej niż bez. Wyobraź sobie, że musisz przy dużym
  • Odpowiedz
@zagu no niby tak ale jeżeli celem jest wejście na górę k2 zimą to chyba cel uświęca środki. Można też, powiedzieć że co to za wejście skoro mają specjalistyczny sprzęt a ja to bym wszedł w klapkach Kubota i folią budowlaną którą nosiłbym w reklamowce z biedro
  • Odpowiedz
@VollejwJaja: To raczej jak porównywaniem nurkowania z butlą i bez butli z mieszanką tlenową. Pisanie o klapkach kubota to robienie #!$%@? z logiki. Co najwyżej można się dopieprzyć o ogrzewaczem chemiczne, ale nie wiem czy z tego korzystają, więc trzeba by sprawdzić.

Urubko nie wiem, ale Bieliecki zawsze miał fioła na punkcie takiego wchodzenia. Generalnie dla nich chodziło o zdobycie góry bez wspomagaczy tlenowych (narażając życie w strefie śmierci).
Spróbuj wspinać
  • Odpowiedz
@Aiden7 nie jestem himalaistą i nie udaje że się znam na tym. Dla mnie liczy się fakt, weszli. Zdobyli k2 zimą to sukces bo nikt nie szedł wcześniej. Nie rozkładam tego na części czy wzięli tlen czy szli na żywioł igrając ze śmiecią, jestem zwykłym śmiertelnikiem jak 99.99% ludzi którzy nigdy nie byli w górach ale teraz cisną się że ' no jak mieli tlen to się nie liczy bp wiadome że
  • Odpowiedz
@VollejwJaja: I właśnie dlatego nie powinieneś osądzać takiego kozaka jak Urubko pisząć:

A dlaczego urupko nie wziął tlenu i nie wszedł na k2? Bo woli wejść albo zginąć próbując? Jakby to było tskie łatwe to by wziął tlen i tam wlazł ale widać za wysokie progi.


Pokazuje to tylko twoją ignorancję. A dlaczego nurek, który chce pobić rekord światai nie weźmie ze sobą butli i go nie pobije? - bo to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Bo tak czy inaczej to jest wyczyn. I tak jak Urubko powiedział - goście zapisali się na kartach historii. Natomiast ktoś kto wejdzie tak pierwszy bez tlenu również będzie miał portret w galerii sław.
  • Odpowiedz