Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2342
Dzisiaj po tęgim nocnym mrozie mój samochód nie podołał z porannym odpaleniem (A raczej szwankujący akumulator). Na tej samej ulicy stała straż miejska więc stwierdziłem, że zapytam czy nie mają może kabli. Dwie mile panie poszukały ale nie miały, za to przez radio zaczęły pytać inne patrole o takowe. Po chwili powiedziały, że inny patrol ma i podwiezie. Poczekaliśmy chwilę i z przywiezionymi kablami udało odpalić się moja starą Toyotkę. Może to nic wielkiego, ale panie uratowały mi dzień i było to bardzo miłe. Takie postawy trzeba pochwalać i pokazywać. Dziękuję #strazmiejska #krakow
Pobierz ejkejej - Dzisiaj po tęgim nocnym mrozie mój samochód nie podołał z porannym odpaleni...
źródło: comment_1610913759GuYaytXlYUjIjMRAlhHhbp.jpg
  • 62
Nie wiem czy coś go nie rozładowuje jak stoi

@ejkejej: niekoniecznie, może padać na takim mrozie po prostu ze starości. Możesz go sprawdzić w sklepie z akumulatorami i ewentualnie rozejrzeć się za nowym, bo pewnie będzie się to powtarzać przy kolejnych mrozach.

#!$%@? im się należy

@keramzyto_beton: piękna postawa xD Aż mi się przypomniało dla kontrastu jak raz w UKeju wbił typ po odbiór gruzu z herbatą, a jak mi
@ejkejej: Kiedyś, turystą będąc odwiedzałem Kraków i miałem wynajęty samochód. Myśleliśmy, że znaleźliśmy okej miejsce parkingowe, ale niestety okazało się, że był tam jakiś bardzo felerny trik (coś w stylu dni parzyste po jednej stronie / nieparzyste po drugiej. Nie pamiętam dokładnie). No więc o poranku znalazłem za wycieraczką karteczkę od straży miejskiej.. Z wytłumaczeniem. Nie z mandatem, tylko z informacją, co zrobiłem źle i dlaczego tak nie powinienem. Jak oni
@keramzyto_beton: twoim obywatelskim obowiązkiem jest płacić podatki, a oni nie mają w ustawie pomagać komuś uruchomić samochód, tylko pilnować bezpieczeństwa i porządku więc..


@Emill: Ich obowiązuje nie tylko to co w ustawie ale też to co w zadaniach przekaże im prawo miejscowe.