Wpis z mikrobloga

Zacząłem się bawić w projektowanie w fusion 360, i chcę zrobić zawias. O ile sworzeń zawiasu powinien być mniejszy od otworu zawiasu aby wszedł bez dużego luzu? Czy to jest zależne od drukarki, czy może jest jakaś opcja w programie przygotowującym plik dla drukarki? Drukuję PLA.

#druk3d
  • 5
@piant: Otwór na nakretke nawet jak bedzie te pare setek mniejszy to nie szkodzi, po "wtłoczeniu" nakrętki bedzie pewność że nie wyleci xD Tylko że wtedy to wtłaczam albo kombinerkami, albo puszczam śrubke z drugiej strony i wkręcam nakrętkę w wydruk. Tylko warto wtedy to uwzględnić i dać więcej obrysów na ściany. (Mi ze 3-4 starczają).
@piant: skalowanie to rozwiązanie "na szybko", zrób normalne luzy; żeby je ustalić wydrukuj sobie na swojej drukarce jakiś próbnik, na przykład zestaw nakrętka+śrubka albo sloty pod nakrętki (znanego rozmiaru, zmierzone suwmiarką, bo ja kupiłem ostatnio nakrętki co mają ponad 0.1mm błędu xD); w ten sposób ustalisz ile luzów potrzebujesz dawać, wrzucasz to sobie w parametr i korzystasz wszędzie gdzie trzeba