Wpis z mikrobloga

@glos_ze_zlewu: @BLiNDEAD: macie rację, nie są w sumie takie duże, jak mi się początkowo wydawało (zdjęcie na Amazonie było zrobione tak, że wyglądały jak normalnych rozmiarów shelf speaker-y), aczkolwiek wciąż większe niż moje obecne i chyba za duże na moje biurko. Słyszałem jednakowoż dużo dobrego o Edifier więc dobrze się zastanowię nad nimi.
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: No w tym segmencie cenowym to faktycznie Edifier w stosunku ceny do jakości ma wydaje się najlepsze zestawy, plus ładny dizajn. Inną sprawą, że mimo wszystko głośniki do pc straciły trochę na popularności i nie jest to aż tak interesujący dla producentów kierunek jak na przykład słuchawki, dlatego i konkurencja słaba i wybór taki sobie, a teraz jeszcze ta cała sytuacja na Świecie i jest lipa trochę.
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: Też się nad nimi mocno zastanawiam. Tym bardziej, że dopiero co się pojawiły w Polsce bezpośrednio w oficjalnym sklepie i nie wiadomo czy zaraz znowu nie znikną. Tylko, że docelowo chciałem sobie właśnie kupić 2.1, a te które edifier ma aktualnie w ofercie średnio mi się podobają ;p Więc wymyśliłem sobie, że kupię 2.0 z możliwością rozszerzenia i kiedyś dokupię suba. Tylko, że takie do podobno dopiero z początkiem kwietnia
  • Odpowiedz
Edifier R1600TIII


@glos_ze_zlewu: Ja osobiście bym aż tak wysoko nie chwalił, ale faktycznie cenowo dobrz wypadają, niestety, ale te głośniczki mają bardzo mało basu i góra nie jest zbyt czysta. Osobiście polecałbym każde możliwe w miare sensowne monitory studyjne, np. PreSonus Eris E3.5
  • Odpowiedz
@bonus: No ten model gdzieś tam mi mignął jak oglądałem po yt porównania i o ile faktycznie bardzo czysto i analitycznie grają na wszystkich pasmach, jak i żadne się nie narzuca to basu bardzo mało mają, przypominają raczej odsłuch na dobrych słuchawkach. Te edifiery z kolei wydawało mi się, że właśnie pod dostatkiem mają basu. Aczkolwiek nie słuchałem ani jednych ani drugich, swoją opinię tylko opieram na tym co jest w
  • Odpowiedz
@glos_ze_zlewu: No główna myśl jest taka, żeby nie kupować chińckich edifierów, tylko jakieś monitorki ale z bass reflexem z przodu, tylko to pewnie będzie koszt z x3 tyle :D Ale w sumie w lepsze modeleEdifierow kosztuja podoobnie
  • Odpowiedz
@bonus: Tzn. wiesz teraz już nie zawsze jest tak, że chińskie to z góry musi być tandetne ;p Ale skoro mówisz, że miałeś te głośniki i jednak nie przypadły Ci do gustu to coś musi być na rzeczy. Ja nie będę ich bronił bo ich nie używałem :p Dobrze, że napisałeś bo skłoniłeś mnie żeby jeszcze pogrzebać jednak, może coś ciekawszego mi wpadnie w oko.
  • Odpowiedz
@glos_ze_zlewu: Wiem, ze chinsnie nie znaczy tandetne, bo Edifier robi tez lepsze monitory i nawet te ich topowe sa bardzo przelomowe, ale tez swoje kosztuja, tylko, ze Edifier zbudowal swoja marke na tanich glosniczkach i akurat ten model o ktorym mowimy to dosc slaby reprezentant.

Sam mam w domu Topping, Fx-Audio, Aune, Shanling xD wszystko to chińskie manufaktury.
  • Odpowiedz
@glos_ze_zlewu: Jak masz dobre słuchawki to możesz mniej wiecej usłyszeć różnice (ten sam pokoj dobrze nagrane):
https://www.youtube.com/watch?v=wpZ7_2eug2Q - dla mnie nie równe pasma, średnica przesadzona, brak przestrzeni i holografii

https://www.youtube.com/watch?v=XM-t_dUmBig - tutaj nawet te małe presonuski to już przepaść, nie wpominając o JBL czy Adam Audio (około 1000zł za pare)

Ja akurat słucham na Beyerdynamic 1900pro :D Więc słyszę te wszystkie różnice.
  • Odpowiedz
@bonus: Rzeczywiście jest zauważalna różnica ale to też kwestia źródła prawda? :p ja przez analogowe złącze w laptopie będę się łączył na zintegrowanej karcie xD także nawet jeśli sprzęt mógłby coś więcej wykrzesać to i tak na tej płaszczyźnie raczej nie będzie wyraźnej różnicy między tańszym zestawem, a na tym drugim filmiku to chyba z tego amplitunera leci muzyka. I szczerze to mimo wszystko wciąż Edifiery brzmiały dla mnie całkiem atrakcyjnie
  • Odpowiedz
@glos_ze_zlewu: Zarówno Edifiery i Presonusy to kolumny aktywne mają własne wzmacniacze :) Zeos używa wzmacniaczy stereo, raczej nikt kto siedzi na poważnie w audio nie używa ampiltunerów, tak na marginesie, to nie jest źródło dźwięku. Źródło to np. Tidal + DAC

Generalnie super karta dźwiękowa ma sens jeśli słuchasz gęstych formatów, jeśli słuchasz mp3/spotify i nie spuszczczasz się nad jakością master xD to myślę, że Twoja karta da radę i 70%
  • Odpowiedz