Wpis z mikrobloga

Hej, jakie gatunki pająków są wg Was najciekawsze? Najlepiej, żeby przy okazji nie były trudne w hodowli*
Gdzie zamawiacie pająki? Mam możliwość wpaść do sklepu https://spidersonline.pl/en/, a w sobotę najpewniej pojawię się na giełdzie zoologicznej w Łodzi. Planuję kupić 2-3 młodziutkie osobniki (1-4 cm), tak, żeby od małego obserwować ich rozwój. Kandydatów jest już wielu, ale nie mógłbym dokonać wyboru nie zasięgnąwszy Waszej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#ptaszniki #terrarystyka #pytanie
  • 17
@Szyszka922: z ciekawych to polecam ogólnie coś nadrzewnego, a z naziemnych to M.balfouri i zrób grupówkę, nie będziesz żałować. A kupuj z ogłoszeń na tcp albo fb bo z reguły tam bywa najtaniej (kupuj u sprawdzonych sprzedawców).
@Szyszka922: Ogólnie w grupówkach możesz hodować wszystkie Poecilotherie (P.regalis raczej gorzej wypadają), Monocentropus balfouri, Neoholothele incei i Hysterocrates gigas. Osobiście polecam tak jak kolega wyżej, M. balfouri.
@ShowBiz: Ogólnie w grupówkach możesz hodować wszystkie Poecilotherie (P.regalis raczej gorzej wypadają)

coo? Powodzenia z chociaż grupówkami ornata a regalisy są jednymi z najpopularniejszych grupówek
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szyszka922: nie kupuj na pewno Pseudhapalopus sp blue bo jest #!$%@? i cholernie wolno rośnie. Ale jezeli zaczynasz i sie nie boisz (bo nie ma czego) to polecam od razu isc w Psalmopoeus'y - generalnie moje ulubione sa. Szybko rosna, dosc szybkie i nadrzewne. Jesli jestes ogarniety to sobie poradzisz. A jak pragniesz emocji ze wzgledu na szybkosc to Hapalopus columbia large albo holothele longipes (z tym mialem mnostwo zabawy xD).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szyszka922: znaczy no ja mam dwa osobniki od prawie roku i linialy moze 3 razy w tym czasie. Niechetnie jedza, wszystkiego sie boją, chca od razu spieprzac. Oba. Wiec wydaje mi sie malo prawdopodobne ze trafily mi sie akurat dwa dziwne osobniki. Chyba po prostu takie sa xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szyszka922: tak jeszcze jako rade - zawsze staraj sie zapewnic pajakowi odpowiednia ilosc miejsca i odpowiednia kryjowke. Wtedy nawet najbardziej temperamentne i szybkie pajaki sa raczej spokojne. Nie rob tak jak petko z kanalu thedarkden xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szyszka922: chilobrachys to rodzaj taki naziemno-podziemny. No są defensywne dosc i jezeli nie czujesz sie pewny to faktycznie lepiej sobie odpuscic. Zakładam ze ogarnie cie na początku hobby pragnienie brania pająków na ręce (bo to dosc fajne), więc tutaj bylbys troche rozczarowany. Ale w zasadzie skoro zamierzas wziac kilka to zrob sobie mieszanke - zanim takie chilo podrosnie to nabierzesz juz trochę doswiadczenia i powinienes z nim sobie poradzic. Tak uwazam