Wpis z mikrobloga

#krakow #budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #dom #domszkieletowy
potrzebuje porady/polecenia
szukam firmy która wybuduje mi dom z projektu podobnego do tego:
https://www.extradom.pl/projekt-domu-malutki-2-BSA2218
docelowo miał to być szkielet, aczkolwiek po jednej wycenie jeśli tradycyjne budownictwo byłoby odczuwalnie tańsze to jestem je w stanie rozważyć.
miejsce to południe od krakowa
ktoś poleci jakieś ekipy ew odradzi?
interesuje mnie możliwie najbardziej zaawansowany stopień wykończenia
  • 13
czy dobrze zrozumiałem? Szkielet jest droższy od murowanych ścian?


@kacor87: jak się tym interesowałem parę lat temu to wyczytałem że po prostu technologia jest mało popularna w Polsce, a szkielet trzeba zrobić bardzo dobrze żeby nie mieć potem problemów. To powoduje że ci co się znają na domach szkieletowych po prostu się cenią bo mogą. Nie wiem jak materiał - czy to musi być jakieś specjalne drewno, bo jeśli tak to
Szkielet jest tańszy gdy robi się samemu i szybszy. I tak jak wyżej pisano, łatwiej jest coś popsuć. Mało jest ekip i kierowników budowy, którzy się na tym znają. Przy okazji, czy masz już zakupiony ten projekt? Czy w projekcie są obliczenia cieplne i dyfuzyjne przegród? Jestem też ciekawy kosztorysu okien.

Może nie polecę firmy, ale widziałem na YT realizacje firmy DrewHome i wygląda to w miarę ok. Firma chyba z Bielska-Bialej
@hitherto: Drewno to zazwyczaj tzw. drewno konstrukcyjne C24 - czterostronnie strugane z fazowanymi narożnikami (ochrona przeciw pożarowa) oraz suszone komorowo do wilgotności ok 15% (eliminacja pleśni i szkodników). Są też inne materiały z których można wykonać szkielet: belki łączone na klej, CLT ( drewno klejone krzyżowo), belki dwuteowe z płyt drzewnych (np. Steico LVL) i wiele innych.
@C_________I_________: si, DrewHome wlasnie jest firma ktora wycenila mi domek do deweloperskiego na ~380k, bylem na miejscu budowy jednego domu, wygladaja na profesjonalnych i raczej social media nie zaklamuja rzeczywistosci, DrewHome bez problemu dojedzie po ok 100km od slaska bo mi wczesniej na okolice tarnowa powiedzieli ze jest to realne. Aczkolwiek Wojtek mowil ze budowali juz w kilku nietypowych miejscach wliczajac Skandynawie
@kam15: 380kzł za ssz? Generalnie, dom wyglada pieknie (a przynajmniej pierwszy rok bedzie ładny bo poźniej z taka elewacja moze być różnie) ale plany poziomów totalnie mnie nie przekonują - jak tani, kiepski bliźniak -> dramat łazienkowy, zero pomieszczeń 'technicznych'/pralni/graciarni.. ale to w sumie tylko moja opinia.
@calkazcalki: za deweloperski, wykonczenie dobierzemy w taki sposob zeby drewno bylo tylko od polnocy co by nie 'zuzywalo sie', pralka poki co jest rozkminiana jak rowiez faktyczny stan/podzial na pomieszczenia. dodatkowo chce miec garaz ktory bedzie po czesci graciarnia, a po czesci minimalizmem bede chcial to ograniczac bo nie lubie miec w zyciu niepotrzbnych rzeczy