Wpis z mikrobloga

Nie widziałem że jednego dnia można być tak. szczęśliwym i tak smutnym ...

Ma ktoś doświadczenia z reklamacja t300 ? Jak wygląda temat ?

Ogólnie kierownica złapała mi luz, wygląda że to ten pierścień na którym jest gwint puścił ( ͡° ʖ̯ ͡°) jestem mocno zawiedziony patrząc na to że ta kierownicę posiadam od półtora miesiąca :/

#simracing #t300 #thrustmaster
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgubilem_Login właśnie średnio mogę znaleźć jaka kolwiek informacje jak zareklamować to główno u producenta ... Zasady gwarancji oczywiście opisane wszędzie ale jak zgłosić to już nie ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamajka92: a ja właśnie w morelach reklamowałam swoje t300 i nie było problemu z rękojmią, nie zdążyli odpowiedzieć. W ciągu 14 dni, więc upomniałem się od razu o pieniądze bo zmieniłem na ts-pc. No ale jak nie czujesz się pewnie w dochodzeniu swoich praw to slij na gwarancję, możesz też przez morele jako pośrednika który przekaże do gwaranta
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek nie korzystałem nigdy z rękojmi i powiem Ci że nie wiem czy chce. Nie do końca zależy mi na zwrocie gotówki bo kupiłem ta kierownicę w dobrej cenie i musiał bym sporo dołożyć by ją sobie odkupić gdzieś indziej, a na nic lepszego mnie nie stać.

Więc w grę wchodzi naprawa albo wymiana na nowa. Jak działa dokładnie rękojmia, sklep sam naprawia czy wymienia na nowe ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamajka92: masz roszczenia do sklepu a nie do gwaranta, poczytaj na konsument.gov.pl

W dużym skrócie od gwaranta (najczęściej dystrybutora lub producenta) możesz domagać się tylko tego co jest opisane w warunkach gwarancji i najczęściej nie ma tam ustalonych sztywnych terminów. Więc np. tylko naprawa i może leżeć w serwisie pół roku

Od sprzedawcy (rekojmia) możesz zadać naprawy, wymiany, odstąpienia od umowy, obniżenia ceny. Sprzedawca ma 14 na ustosunkowanie się do twoich żądań, jeśli nie zdąży z automatu musi spełnić twoje żądania, nawet jeśli sam umyślnie #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek czyli mogę spróbować z rękojmia a jak by nie wyszło to z gwarancją producenta ?

Morele nie naprawi tego na 100 proc, jest jakaś możliwość wyboru jeżeli udało by się z rękojmia żeby wydali mi nowa kierownicę a nie oddawali kase?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamajka92: przeczytaj na gov.pl

Nawet jak zażądasz nowej albo zwrotu pieniędzy to sprzedawca ma prawo ci odmówić i naprawić, jeśli to pierwsze zgłoszenie, o ile zdąży Ci odpowiedzieć w ciągu 14 dni od kiedy dotarł do niego sprzęt
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek no dobra dajmy na to że jednak naprawi, otworzy kierownicę a ja wtedy stracę gwarancję producenta - w warunkach gwarancji jest informacja że tylko oni moja naprawiać swój sprzęt oraz że ingerencja kogokolwiek innego niż serwis skutkuje utraceniem gwarancji ...
  • Odpowiedz
@Jamajka92: Msz na myśli pierścień od koła kierownicy czy bazy? Jakby dało radę to mogę ci wydrukować nowy mocniejszy na drukarce 3D, tylko musiałbym mieć model.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lerain ogólnie jestem już po zdianzowaniu problemu. Puścił pierścień z gwintem na wymiennej obręczy kierownicy. Chodzi o element zaznaczony na zdjęciu. https://drive.google.com/file/d/15eSW9aQT6CVU0eaZo7HBDF6px2etKyVA/view?usp=sharing

Z tego co udało mi się ustalić element ten jest przyklejany a nie przykręcany i defakto puścił klej :/ przyjaźniej tak stwierdzam po obejrzeniu budowy kierownicy na podstawie nie mojego filmu: https://m.youtube.com/watch?v=FQ9TuQR5AqM&feature=youtu.be

Dzięki za pomoc ale narazie poczekam na opinie producenta, mam nadzieję że jak przystają wezmą to na klatę. Bo inaczej te 100 godzin zabawy które przejeździłem wyjdzie mnie dość drogo ...
  • Odpowiedz
@Jamajka92: Ach i to jeszcze Alcantara. Trochę szkoda. Powodzenia w takim razie. Z tego co słyszałem obsługa Thrustmastera rzeczowo odpowiada na zapytania i czasem podobno warto ich trochę przycisnąć jeśli coś się będzie nie zgadzać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lerain póki co czekam na pierwszą odpowiedź, wysłałem film, zdjecie, opis i dowód zakupu po 24 h odpowiedzi nie ma ale czytałem że odpowiadają do dwóch dni więc pewnie w pon odpiszą. Lekko się denerwuje bo po podjęciu decyzji że spełniam mażenie za dzieciaka i kupuje porządna kierownicę odkładałem na nią rok, a po niecałych 2 miesiącach zabawy ( co prawda wyjeździłem jakieś 100 godzin) muszę się martwić takimi rzeczami...
  • Odpowiedz
@Jamajka92: Ja też mam T300 Alcantarę i też około tyle wyjeżdzone i nie było w ogóle problemu. Jak jesteś z Poznania to mogę Ci tymczasowo swoje koło pożyczyć RS GT.
  • Odpowiedz