Wpis z mikrobloga

Mirki #pcmasterrace, jakiś "lekki" i relatywnie niewielki hardware który udźwignie przeglądanie Facebooka i www i da się wygodnie podpiąć na HDMI pod monitor UWQHD + klawiatura/mysz? Wydajność do czegokolwiek innego zupełnie nieistotna. Baby nie zmienię, jesteśmy już blisko 20 lat, a chcę powoli odchodzić od korporacyjnego softu. Więc zamiast kombinować na kompie, to chcę iść w dedykowany sprzęt do syfu z #socjalmedia gdzie sobie będzie do woli przeglądać FB i inne pudelki.
Taki FB-BOX :)
  • 10
  • Odpowiedz
@msuma: Do grania jest R5/3600 i RTX2070S - który spoko starcza i jest na stałe podłączony do tego samego monitora.
Ten Gigabyte ma w opisie brak HDD/SSD i systemu operacyjnego. Co na nim pójdzie?
  • Odpowiedz
@msuma: E, raczej użyję SSD - mam jakieś "śmieciowe" 128 i 256. Natomiast zastanawiam się czy to pociągnie FB i jak z rozdzielczością. nie chcę mieć "pół ekranu" - a 3440x1440 to dosyć spory i STARA karta grafiki GTX275 mi tego nie ogarniała o ile pamiętam. Wiesz może ile W PRAKTYCE to prądu ciągnie?
  • Odpowiedz
@bialy100k: Facebook bez problemu. YouTube na przeglądarce Edge i Windows 10 bardzo wolno reaguje. Na Firefox jest w porządku do rozdzielczości 720p włącznie. Nie mam jak zmierzyć poboru prądu ale jest pewnie znikomy w porównaniu z monitorem. A co, jesteś z tych co router na noc wyłączają?
  • Odpowiedz
@msuma: Mieszkam w Irlandii, na wsi - to prąd drożej, biznes (związany z turystyką) mi właściwie zdechł - a komp chodzi po jakieś 20h dziennie :) A przymierzam się docelowo do PV off-grid. Pewnie postawię jakiegoś ubuntu/minta bo kobieta już miała styczność i da radę używać. Prąd już znalazłem - w Idle 5.79W w load -17.28W
  • Odpowiedz
Ubuntu z pendrive-a 16 GB


@msuma: Próbowałeś odpalać na tym sprzęcie Ubuntu/Minta? Jak się sprawuje? Nie ma ich na liście "wspieranych" przez hardware, a czasem są złośliwe myki w sprzęcie które w praktyce uniemożliwiają używanie. I jest jakiś wentylator, czy chłodzi się pasywnie?
  • Odpowiedz
@bialy100k: Ubuntu 18.04 LTS, bez żadnych problemów. Nie ma wentylatora. Słychać tylko dysk (o ile nie jest zainstalowany SSD). A właściwie dlaczego nie chcesz kupić laptopa ze zbitym ekranem? Miałbyś od razu klawiaturę i baterię na wypadek jakby pary w nogach do pedałowania zabrakło.
  • Odpowiedz