Wpis z mikrobloga

VIDEO GAMEPLAY Zaprosiłem do testów dwóch moich znajomych. Nie widzieli gry na żadnym etapie wcześniej. Obydwoje są graczami pro, tzn poświęcają dużo czasu w ciągu dnia na granie w różne gry. Byłem ciekaw ich zdania, oraz tego co im przeszkadza, co brakuje, co jest jeszcze potrzebne. Wszystkie uwagi sobie zanotowałem. Rozgrywkę ocenili na szybką bez potrzeby przyspieszania żadnych elementów. Zamieszczam całe video, które udało mi się uchwycić, musiałem trochę to skompresować bo to aż 19 minut wyszło, także rozumiem jak się komuś nie będzie chciało oglądać całości. Umieszczam tu jak ktoś ciekaw jak już się w to gra. #countdownfinalzone
  • 6
  • Odpowiedz
@dziki_dziki: Z mojej strony co warto by umieścić w planach:

-informacja o zabiciu
-podświetlenie HP przy niskiej wartości
-więcej dźwięków bo słychać tylko dudududuudududu
-odrzut w animacji broni byłby super, aby nadać trochę dynamiki
-ograniczenie ilości ammo, aby każdy nie pruł byle gdzie (zawsze można dodać loot z ammo w jakichs pomieszczeniach albo podnosić po graczach)
-zamiast bezkresów mapy możnaby umieścić domy gdzieś w dolinie gór (lepiej wygląda gdy blokuje Cię
  • Odpowiedz
@Gremo: @Kliko:
- informacja o zabiciu jest w trakcie realizacji, bedzie info z boku ze ktos kogos zabil taki mini log, jak sie samemu zabije to bedzie informacja o graczu no i trafienia gracza pjawia sie na indykatorze z ejgo nickiem, niedlugo pokaze film z tym efektem.
- podswietlenie HP przy mniej niż 30% bedzie
- odrzut lekki zrobię
- ile posiadać ammo i skad zbierac to jeszcze nad tym
  • Odpowiedz
@dziki_dziki: Starając się nie powtarzać to:
- wyświetlanie ilości amunicji po śmierci resetuje się przy oddaniu strzału,
- brak obrażeń od upadku,
- ciężkie sterowanie granatami (10:00, 10:20),
- problemy z hitboxami? (12:10),
- brak dźwięków od obrażeń i strzałów z większego dystansu,
- przy przelatywaniu pocisków z daleka słychać spadające łuski,
- podgląd na całą mapę po śmierci wygląda nieźle, ale zdradza pozycje przeciwników,
Mam wrażenie, że biegnąć po skosie
  • Odpowiedz
@NightMore: Jesteś bardzo spostrzegawczy, postaram się precyzyjnie odpowiedzieć.
- z tą amunicją faktycznie nie zauważyłem, zaraz będzie poprawione.
- nie ma obrażeń od upadku, te budynki są nie za wysokie, ale mógłbym dodać, że taki zeskok może Cię kosztować 5% życia, a przy większych się będzie skalować.
- obecnie granat leci po jakiejś tam stałej trajektorii, ale mam zaplanowane, że będzie rzucany pod kątem jaki wyznaczysz bronią.
- z hitboxami było
  • Odpowiedz