Wpis z mikrobloga

Trochę głupie pytanie, ale jak wygląda w obecnej sytuacji temat L4? Rozchorowałem się i nie pójdę jutro do roboty, ale czy lekarz rodzinny w ogóle przyjmuje w tych czasach? Bo doszły mnie słuchy że załatwia się to telefonicznie i że są jakieś elektroniczne L4. Pomoże ktoś biednemu Menelowi?

#zdrowie #lekarz #pracbaza
  • 9
@Menel94: normalnie zapisujesz się na teleporadę - do przychodni, rodzinnego, czy gdzie tam chodzisz i lekarz wystawia elektroniczne L4, chyba od grudnia 2018 lekarze wystawiają wyłącznie elektroniczne :)
@Menel94: Większość konsultacji w mniej ważnych przypadkach odbywa się telefonicznie. Rejestrują Cię na konkretną godzinę o której masz zadzwonić i łączą Cię z lekarzem.Jeśli twój pracodawca akceptuje elektroniczne zwolnienia to lekarz takowe wklepuje do systemu i koniec. Jeśli nie musisz udać się po wersję papierową i dostarczyć pracodawcy. Lekarz widzi czy pracodawca akceptuje zwolnienie elektroniczne.
@marcellz @SzalonaFoka @darek-jg @Varumax

Dziękuję za rady ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mój lekarz rodzinny jest bardzo spoko, niestety sama przychodnia a zwłaszcza praca pań w rejestracji to absolutna patologia. Tam się zatrzymał czas na latach 80-tych ubiegłego wieku i niestety ów panie prezentują taką właśnie mentalność. Nie ma opcji by się tam dodzwonić, aby się zapisać to trzeba się wybrać osobiście i człowiek jest traktowany jak gówno. Wydawałoby
@Menel94: masz konto na pacjent.gov.pl? Tam możesz zmienić w deklaracji lekarza, przychodnię itd. Nie wiem w jak dużym mieście mieszkasz, ale jeśli jest tam inna miejscówka, gdzie poszło by łatwiej, szybciej i w ogóle lepiej to zmień deklarację i wsio :)
@Menel94: to spróbuj :) tylko jak np. dzisiaj zmienisz w deklaracji, a jutro zadzwonisz rano do tej "nowej" przychodni, to jeszcze mogą nie mieć w systemie info, że zmieniłeś - nie wiem ile wg procedury mają czasu na zaktualizowanie baz danych (wygląda na to, że to nie idzie jakimś automatem, albo migracja danych trwa jakoś długo), ale ja tak miałam, że kolejnego dnia nie byłam widoczna w systemie "nowej" przychodni jeszcze,