Wpis z mikrobloga

Pytanie do mierczków z #uk

Bardzo dawno temu wypadłem z obiegu jeśli chodzi o #komputery, nie wiem co jest teraz warte zakupu a co nie. Mam swojego Ellitebooka do neta i tym podobnych oraz Xboxa do gier. Zastanawiam się jednak nad stacjonarką. Taki #!$%@? desktop który bez problemu uciagnie każda gierkę na najwyższych, ile £ trzeba szykować w 2021?
  • 5
@dwa_koty_kastrowane: zalezy co to znaczy wszystko na najwyzszych, dla jednego to bedzie i5 4XXX z 1030 a dla drugiego gtx3090
tylko co wczoraj gralem w postala3 na najwyzszych. duzo gier mi chodzi na tym kompie, mam jeszcze drugiego z 1080 a jakos siedze na tym bo cichszy. moze jest wart £100
https://www.ebay.co.uk/itm/Intel-i5-4690k-Gigabyte-GA-Z97M-DH3-Hyper-X-8GB-DDR3-RAM-bundle/184614210249 takie gowno + 1060 powinno wystarczyc na poczatek (chociaz do cyberpanka pewnie nie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwa_koty_kastrowane: jeśli ci się nie spieszy i chcesz kompa na parę lat, złożonego na nowych częściach to wstrzymaj się parę miesięcy bo rynek kart graficznych stanął na głowie. Najpierw przez małą podaż nowych kart, a teraz na dodatek przez kolejną falę kopania kryptowalut - ostatnio Ethereum mocno wyskoczyło w górę i nawet karty z poprzednich generacji ze średniej półki są trudno dostępne, po prostu nie ma ich w sklepach.
A poza