Wpis z mikrobloga

Tylko że wuja na tym zarobiłeś, jeżeli tutaj się odbije, ponieważ korekta jest podobna jak należny podatek od zysków kapitałowych od tej sprzedaży. Jak tego nie rozliczysz masz duże szanse, że fiskus dostanie zapis transakcji z revolut zanim to się przedawni...
Przecież ja tą kartą revolut będę płacić i wypłacać w bankomacie.


@pedros92: póki zarabiasz grosze to fakt, nikt cię nie będzie ścigać

główny problem pojawi się gdy będziesz chciał kiedyś kupić sobie np. mieszkanie. Notariusz pyta o pochodzenie środków (chyba) - więc jak nagle z dupy zapłacisz 150k za wkład własny a fiskusowi wykazywałeś przez 5 ostatnich lat pensję minimalną i zero darowizn to może się gdzieś zapalić czerwona lampka i
Ja mówię o kilku tysiącach zysku, nie 100.


@pedros92: dzisiaj kilka tysięcy, za 4 lata może być 100. I wtedy na pewno nie będziesz chciał kontroli, a jak będzie kontrola to się dogrzebią do tych niewykazanych zysków z przed 4 lat i choćby to było 100 zł - będziesz miał takie trzepanie wszystkiego że się żyć odechce.
a jak udowodnić wykopane i nigdy nie sprzedane BTC?


@PieceOfShit: nijak, co tu udowadniać i po co? Ale zakładam że kiedyś będziesz chciał je sprzedać a wtedy mogą pojawić się niewygodne pytania (skąd te BTC? Ma pan potwierdzenie zakupu? Jak to Pan wykopał, a ja widzę że nigdy pan nie zadeklarował zysku, mandat 500 zł).

Natomiast generalnie nie powinno być problemu, po prostu jak będziesz je sprzedawał będziesz musiał zadeklarować koszt