Wpis z mikrobloga

Karmie na balkonie sikorki, nawet dzięcioł mi się trafia nieraz. Lecz dzisiaj przechodząc przez park obok mojego bloku pod balkonem w trawie. Spostrzegłem jakiegoś dziwnego ptaka. Zupełnie nie przypominał nic co do tej pory widziałem. Taki jakiś niepolski. Dokładnie nie pamiętam jego upierzenia ale może ktoś kto zna się na ptakach potrafi mi powiedzieć co to było. Cały czarny a na brzuchu pod skrzydłami miał białe krótkie paski.



#ptaki #tlczowanie #ornitologia
frey0527 - Karmie na balkonie sikorki, nawet dzięcioł mi się trafia nieraz. Lecz dzis...

źródło: comment_1610207042QZaEADlUy5RxHGQPW34OB4.jpg

Pobierz
  • 18
Być może to samiec kosa z leucyzmem, który powoduje występowanie białych piór w losowych miejscach. Kiedyś widziałem w połowie białą kawkę.
@frey0527: Leuzcym jest wadą genetyczną polegającą na zaniku melaniny. Wówczas widać różnicę w każdym piórze w którym występuje ten barwnik, a w praktyce oznacza, że lecustyczny kos, który zwykle jest cały czarny byłby cały biały.
@aqua1125: To o czym piszesz to siwienie i jest spowodowane jakimiś zaburzeniami, stresem, wiekiem lub nieodpowiednią dietą czyli podobnie jak u ludzi.