Wpis z mikrobloga

@kill-9: Jeśli podlega licytacji już to znaczy że jest przejęta albo przynajmniej w obrębie narzędzi domeniarskich Aftermarket - nic nie zrobisz, najlepiej nawet nie licytuj bo to ją umocuje już na dobre a oferty bedą w tysiącach złotych, 600-1000zł to najelpszy deal do jakiego mógłbyś zejść.

Musisz odczekać około rok, jeśli to faktycznie nic nie znacząca domena bez ruchu itp. to będzie uwolniona bo w analityce zauważą że nie ma ruchu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: nie było na niej żadnego ruchu bo nic z nią nie robiłem. Jedynie dwa razy sprawdziłem czy jest wolna i raz sprawdzałem na aftermarket. Czyli zostawiać i sprawdzić po roku np. whois czy już jest wolna? 200zl bym za nią zapłacił ale nic więcej.
@kill-9: To po roku raczej porzucą jeśli nie ma tam ruchu ani bogatej historii pod tą domeną. Aaaaale są powody dla których automat (raczej skoro Aftermarket) ją podjął i/lub ktoś zadecydował że warto więc to też nie takie oczywiste że ją porzucą.

A powiedz mi, czy ty ją miałeś w Aftermarket dotąd? Jeśli tak to sprawa mocno uproszczona - pisz do nich! Możliwe że to oni sami ją przedłużyli z automatu
@Saeglopur: Domena była wykupiona. Kiedyś i stała na niej stronka miejscowości. Później porzucona i kupiłem ja normalnie w OVH. Nie opłaciłem i trafiła do AM. Przez czas kiedy była u mnie nic z nią nie robiłem całkowicie, nigdzie nie parkowałem. Miałem ja tylko wykupione. Mam nadzieje że w tym roku ją odpuszczą.
@kill-9: Wpisz tu jej nazwę i sprawdź jaki ma "Domain Rating", ile linków do niej prowadzi. To będzie odpowiedź na ile ona może być wartościowa choćby z samej zasady już teraz. Jeśli nie będzie tam dużego ruchu to porzucą nawet jeśli rating będzie w miare OK, ale jeśli dużo backlinków to ją sprzedadzą bądź sami wykorzystają choćby miałby to być kompletnie sztuczny udający coś blog i linkujący do ich czy ich
@kill-9: Poczekaj do dnia i godziny gdy domena ma wygasać, sprawdzaj przez whois.pl a nie wchodząc na nią. Później i tak będzie 30+35 dni oczekiwania zanim zostanie uwolniona.
Jakby coś z Aftermarket.pl korzystaj śmiało bo jest super i ceny ma dobre
@Saeglopur: Ok, ale o tym czy została przedłużona czy nie to i tak dowiem się dopiero dnia w którym wygasa jej wykup? i później przez ten dodatkowy czas po jej wygaśnięciu maja jeszcze prawo pierwokupu tak? A jeśli ja wykupia to pozostaje juz tylko próba odkupienia raczej?
@kill-9: Skoro to jest domeniarz/automat to przedłuży troche przed okresem wygasania. Jeśli wejdzie w okres już po terminie to ma prawo ją nadal odnowić ale tego nie zrobi na 99%.

Mógłbyś pomyśleć o założeniu opcji na domene albo usłudze przechwycenia w Aftermarket tylko kto wie czy to nie da sygnału do przedłużania domeny jeśli nalezy typowo do nich (raczej nie). Poważnie rozważyłbym skonsultowanie tego z nimi.

Oczywiście jeśli zależy ci na
@Saeglopur: Właśnie opcji nie chcę zakładać z tego powodu właśnie. Z domena nie planuje nic robic narazie ale nie chciałbym aby trafiła w inne ręce i została wykorzystana. Jeśli jest w AM to oznacza że nikt nie jest nia zbytnio zainteresowany ale też chyba nie zdaje sobie sprawy że raczej nikt nie będzie chciał jej kupić bo to nazwa wioski jest. Przez to jest też bezuzyteczna wydaje mi się do innych
@kill-9: Pisz do nich wprost najlepiej i już - jeśli to nie jest ich bezpośrednio to i tak zostanie to między tobą a osobą z supportu, a jeśli jednak jest ich to od razu przejdziesz tym sposobem do negocjacji i to wiążących :)
@kill-9: To olewasz i tyle. U nich automat tą domene porzuci, człowiek też jednoznacznie stwierdzi i porzuci. Jeśli to domeniarz tylko korzystający z platformy to dowiesz sie od nich w supporcie o tym i koniec tematu - pozostaje czekać.

...inna sprawa że jeśli domeniarz to bardzo realne że to czyta ;D