Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #pcmasterrace ale jednocześnie też i #programowanie bo zauważyłem, że często programiści używają 2 (i więcej) monitorów

Mianowicie: Chciałbym dokupić sobie drugi monitor z tego powodu, że no od jakiegoś czasu mam po prostu za dużo okienek na jednym monitorze.
Obecnie mam starego LG. 23 cale, 1080p.
Nie chce się zepsuć cham jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanawiam się więc czy kupić:
- dwa bezramkowe monitory
- jeden z ramką
- a może jeden bez ramki?

Do czego używam?
- Czasami jakieś gierki
- projekty własne i do korpo
Czym są "projekty"?
Głównie to rzeczy graficzno/filmowe [pakiet Adobe] + Excel + Teams + Google Chrome ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Stąd też moje pytanie? Co by było najlepszym zakupem w moim przypadku?

Rozważałem wszystkie trzy opcje i doszedłem do wniosków, że:
- Dwa bezramkowe monitory fajna sprawa, ale no dosyć wysoki koszt. + nie lubię pozbywać się czegoś co działa i ma się dobrze, a mój monitor nie ma żadnych martwych pikseli, działa dobrze i nawet ma tuner TV (którego w sumie nie używam, bo telewizji nie oglądam ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- Dokupiony jeden ramkowy w sumie nie jest zły, cena spoko, ale nie wiem czy ta ramka by mnie nie denerwowała jakbym przesuwał jedno okno na drugi monitor.
- Dokupiony jeden bezramkowy też w sumie spoko opcja, bo mógłby zostać moim "głównym" monitorem, ale nie wiem czy nie wyglądałoby brzydko jakby jeden był taki fajny nowoczesny, bez ramek, a drugi z ramką 1 czy tam 1,5cm

Pracowałem dwa razy w życiu na 2 monitorach, w dodatku to było kilka potężnych lat temu. Nie pamiętam już tego feelingu

2 monitory. Jakie?

  • Im mniejsza ramka tym lepiej, bezramkowy najlepiej 33.9% (19)
  • Ramka monitora nie przeszkadza za bardzo 57.1% (32)
  • Obojętnie / nie znam się / chcę coś kliknąć 8.9% (5)

Oddanych głosów: 56

  • 5
@niochland: do gierek w dobrej jakości, czy filmów i tak nie będzesz używał obu, tylko tego lepszego/większego. Jeśli różne okna masz na różnych monitorach (a ja mam od tego tylko jeden wyjątek) to ramka ci nie przeszkadza wcale.
Największy stosunek poprawy komfortu do ceny uzyskasz kupując tani monitor o tym samym rozmiarze.
@niochland: Ramki to nie problem. Zrób tak, żeby było dobrze. Ja np mam tak ustawione monitory, że są pod róźnymi kątami. Jeden jest nawet wyżej od drugiego xD. Przy pracy z wieloma monitorami to raczej chodzi o to, żeby mieć gdzie wrzucić okienka, a nie o perfekcyjne ustawienie. Myślę, że bezramkowych monitorów szukają głównioe gracze, którzy chcą grać na nich jednocześnie.