Wpis z mikrobloga

Mirki od #drewno i #chemia czy drewno w spalaniu nadaje sie do jakby to powiedzieć "gromadzenia ciepła"

chodzi o sytuację gdy kominek z płaszczem jest nagrzany na tyle aby włączyć obieg wody, ale zapotrzebowanie jest tak duże ciepła, że ostygnie raz dwa..

stąd idea aby po nagrzeniu i obiegu takim aby się nie zagotował mieć "zapas ciepła" które dopiero stopniowo będzie odbierane..

Czy drewno się do tego nadaje, jak np. wrzuci się jej do żeliwnego nagrzanego kominka, ono odparowuje, przy niskim płomieniu drewno jakby się rozpada całe jak popiół.. na rozgrzane węgieliki.. które właśnie mają duży zapas ciepła..??

inaczej gdy tylko płomień je spala powoli..

czy drewno się do tego nadaje..? do przekazywania ciepła jako materiał? a nie tworzywo do spalania, materiał łatwopalny
  • 8
@nutka-instrumentalnews masz prawdopodobnie za mały kominek w stosunku do kubatury pomieszczenia skoro od razu go schładza. Nie wiem jak palisz w kominku ale powinno się "od góry" układasz drewno na spodzie grube i dajesz mniejsze od góry i podpalasz. Wsad pali się jak świeczka. W ten sposób możesz na raz do kominka wsadzić dużo drewna, a ono nie zapali się całe od razu. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało mam znajomych
@MOSKITek: nie mam żadnego błędu, to po prostu wada fabryczna idei kominka z płaszczem wodnym

jak jest mały budynek = to wady tej idei nie wychodzą, ale im większy tym gorzej tym sterować (oczywiście dążąc do ułatwienia, poprawy pracy a nie w ogóle :-)

Zaden bojler itd, to nie problem hydrauliki, chyba że kominek jest jednym źródłem ciepła to nie będzie problemów
(jeżeli już to lepiej dać zbiornik wyrównawczy z tzw.