Wpis z mikrobloga

#koronawirus #covid19

Powiedzcie mi czy dobrze myślę - epidemia dotknęła wszystkich ponieważ bardzo łatwo się zarazić i zarażeni również bezobjawowo bardzo szybko zarażali kolejne osoby? Kto miał ten zachorował i umarł albo ledwie co wyzdrowiał i wszystko dalej krąży? Ale przecież cały rok na grypę regularnie inni ludzie umierają więc skąd się bierze ta grypa skoro od... 50 lat są szczepionki - ma zbyt wiele odmian(szczepów wirusa grypy)? Czyli (ten) koronawirus nigdy nie zniknie i dalej będą co jakiś czas się pojawiały nowe zarażenia?
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@rbk17 no to jest niewiadoma. Szczepionki na grypę dostajesz na najbardziej popularne szczepy, a ludzie chorują bo A. Tak na prawdę mało ludzi się szczepi. B. Grypa mutuje. Na covid nie ma badań ani że szczepionka działa na nowe szczepy ani że nie działa. Więc jest to zagranie na jedną kartę, natomiast średnio mamy cokolwiek innego aktualnie.
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi czy dobrze myślę - epidemia dotknęła wszystkich ponieważ bardzo łatwo się zarazić i zarażeni również bezobjawowo bardzo szybko zarażali kolejne osoby?


@rbk17: Nie dotknęła wszystkich, większość ludzi nie miała jeszcze kontaktu w wirusem.

Ale przecież cały rok na grypę regularnie inni ludzie umierają więc skąd się bierze ta grypa skoro od... 50 lat są szczepionki - ma zbyt wiele odmian(szczepów wirusa grypy)?


@rbk17: Grypa nieustannie się zmienia, przez
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niedozdarcia2: polski socjolog i politolog, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Studiów Europejskich Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik tej katedry
Ekspert medyczny. Kolejny idiota jak ten twój Zieliński
  • Odpowiedz