Wpis z mikrobloga

Takie Info znalazłem odnośnie #tui i by się zgadzało

Prawo poboru akcji, emisja nowych akcji za cenę 1,07. I o taką kwotę został pomniejszony dzisiejszy kurs. Kto posiada akcje może się zapisać w stosunku 29/25.

Czyli kurs został zmniejszony o 1.07 i posiadający za każde posiadane 29 akcji mogą kupić 25 w cenie 1.07

Czyli jednym słowem WIN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda
  • 41
@Czachaaa: nie no jak jest jak mówisz to tak naprawdę i tak ten kurs nie jest taki że bym chciał mieć te akcje, jak jeszcze spadną to pomyślę wtedy, emituja akcje bo im brakuje kasy chyba wiec to nie jest taki doby news
@leazyboy: jak teraz kupisz to nie dostaniesz prawa do kupna po 1.07.

Chociaz i tak oplaca sie dokupic bo zaraz wroci na poziomy kiedy ludzie sie zorientuja co jest grane.
A ci co mieli w portfelu sa wygrani. Potwierdze to jeszcze jak sie dowiem szczegółów ale na chwile obecna tak to wyglada
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czachaaa:
Inwestorom posiadającym udziały depozytowe na akcjach Spółki (DI) w dniu 11 stycznia 2021 r. Zostaną przyznane prawa poboru z prawem poboru (prawa poboru DI), które umożliwią im nabycie dodatkowych DI reprezentujących Nowe Akcje przy współczynniku subskrypcji i przy Subskrypcji Cena £. Inwestorzy mogą wykonywać swoje prawa poboru DI od 12 stycznia 2021 r. Włącznie (po ich uznaniu) do godziny 10:00 (GMT) w dniu 26 stycznia 2021 r. (Okres subskrypcji DI).
@Czachaaa: a to w takim razie cena nie poleci niżej? Gdyby wszyscy zdecydowali się na dokupienie, to mamy cenę 29/(25+29)*5.5=2.95. Oczywiscie nie wszyscy dokupią akcję i nie wszyscy mają do tego prawo, ale jesli moje rozumowanie jest poprawne to jest jeszcze potencjał na spadki. Aczkolwiek podejrzewam, że gdzieś coś jednak pomyliłem :P