Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, założyłem JDG przez CEIDG z profilem zaufanym. Złożyłem wniosek na mikroflotę i teraz muszę im wysłać podpisaną umowę, zaświadczenie z CEIDG, zaświadczenie o nadaniu NIP i zaświadczenie o nadaniu REGON.

Moim zdaniem zaświadczenie z CEIDG jest wystarczające. Na pewno muszę dołączać resztę zaświadczeń? O ile REGON mogę sobie pobrać online z GUS, o tyle NIP muszę lecieć do US ze specjalnym wnioskiem, zapłacić 21zł i czekać tydzień i potem odebrać. Straszna pierdoła, a przecież CEIDG potwierdzi mi wszystko - na logikę, skoro mam NIP i REGON w zaświadczeniu z CEIDG, to znaczy że wszystko jest git ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#orlen #flota #mikroflota #jdg #b2b #firma
  • 7
  • Odpowiedz
@Damianos1996: byłem kilka dni temu na Orlenie odebrać biznes tank. Też nie chciałem płacić za potwierdzenie nadania NIPu i poszedłem z samym wpisem z CEIDG. Pan wywalił wielkie oczy jak mu chciałem pokazać potwierdzenie z CEIDG. Wydał kartę bez problemu
  • Odpowiedz
@Jastrzi: Może dlatego, że biznestank to tylko karta magnetyczna, a mikroflota daje "normalną" kartę płatniczą i muszę wysłać im to pocztą, nie mogę tego załatwić na Orlenie, gdzie kartę biznestank dostajesz od reszty.
  • Odpowiedz