Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej mirki i mirabelki. Potrzebuję waszej pomocy w 2 sprawach.
1. Przyjechałem niedawno do Anglii (przed 31.12) , wcześniej też byłem , wyrobiłem Nino i musiałem wrócić ze względów zdrowotnych. Problem w tym że je straciłem przez pewną osobę i nie mam nigdzie zapisanego , nawet na payslipach. Jedyna możliwość to kopia w agencji ale tego też nie jestem pewny , więc chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania nr NIN, i jeśli tak to jak?
2. Przyjechała ze mną moja dziewczyna, rocznikowo ma 19 lat , a musimy zrobić presettled , tyle że ona sama nie może. Może ktoś z was się orientuje czy jej mama ma za nią zrobić która jest w Polsce czy może ja mogę jako *opiekun* , z góry dziękuję za pomoc ()

#uk
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paweucio: tylko tam trzeba wypełnić tę formę c coś tam blabla.
Potrzebny jest payslip z jakim kolwiek Nino prawdopodobnie czy inny papierek z hsbc a ja nie posiadam czegoś takiego
  • Odpowiedz
@Deussxe: jeśli aplikowałeś gdzieś do pracy, to może masz nin w formularzach aplikacyjnych, albo serwisach rekrutacyjnych? Oprócz tego może agencja wynajmu jeśli wynajmowaliście przez agencję?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: @paweucio: no właśnie to jest problem ze nie mam nic z tych rzeczy , więc pozostaje mi chyba tylko tam dzwonić . Myślicie że się uda odzyskać telefonicznie ? Pewnie zapytają o jakieś nazwisko matki albo datę rozmowy o NiN . Mam tylko papierek z umówionej daty na rozmowę i parę e-maili potwierdzających opłacenie i datę spotkania
  • Odpowiedz
@Deussxe: Opłacenie spotkania? Przecież NiN wyrabia się za darmo... komu i za co przy tym płaciłeś? Jeśli w ogóle za top płaciłeś to mam wrażenie że ktoś mógł Cie zrobić trochę w ch...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hoody89: @Budo: wiem wiem , po jakimś czasie się ogarnąłem że zapłaciłem tak naprawdę za 1 telefon , ale cóż. Człowiek poradził się obecnych tu już znajomych i już czasu nie cofnę , ale co do Nino to legitne bo to było normalnie w Oxfordzie na Worcester 7 w JobCentre.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dlatego też pytam was tutaj zanim popełnię kolejny błąd , domyślając się iż wiecie napewno więcej
  • Odpowiedz
@Deussxe: Popros o p45 z agencji na maila ;) tam bedzie nin i info o twoich zarobkach, po prostu napisz do agencji po angielsku najlepiej z prosba o przeslanie p45 dla potrzeb podatkowych(bo musisz w Polsce zaplacic dodatkowy podatek (17%?) od tego co zarobiles w UK jesli nie mieszkasz tam powyzej 6 miesiecy na rok podatkowy - od kwietnia do konca kwietnia po zniesieniu ulgi abolicyjnej w Polsce.

Napisz do agencji,
k.....l - @Deussxe: Popros o p45 z agencji na maila ;) tam bedzie nin i info o twoich...

źródło: comment_1609882457xvhKMB1dLPzqvslFefZU4z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karygodnykartofel: Nawet jeżeli pracowałem od października do grudnia ? Powiedzieli mi w agencji że nic nie muszę robić bo tak jakby to(nie wiem co tak naprawdę ) dopiero będę musiał zrobić jak zacznie się nowy rok podatkowy. Zresztą mam agencje obok dosłownie. a tego p45 mi nawet nie wysłali na adres gdzie mieszkałem wcześniej , a chyba mają taki obowiązek
  • Odpowiedz