Wpis z mikrobloga

Mirki, mam piec na eko-groszek, którego powoli zaczynam mieć dość. Czy powietrzna pompa ciepła, miałby szansę sprawdzić się w domu ze zwykłymi grzejnikami ściennymi? By mieć ciepło zawsze wystarcza mi 52 St C na piecu, w zasadzie wystarcza i 48 St C (mniej już nie mogę ustawić), ale ze względu na zdrowie kotła utrzymuje te min. 52 St C.
#remontujzwykopem
#ogrzewanie
#pompaciepla
  • 7
@WiesniakzPowolania: No własne martwi minie tylko, czy nie okaże się, że rachunki za ogrzewanie będę mieć potem 5x większe niż teraz, bo to niby system pomyślany o ogrzewaniu niskotemperaturowym. Instalatorzy też mi mówią, że niema problemu przy ocieplonych budynkach, ale oni biorą kasę za montaż, a ja zostaje z tym co mi zainstalują( ͡° ͜ʖ ͡°). Pompa wydaje mi się najwygodniejszą opcją zmiany, bo gazu w domu
@magicznyfred: Hej. Tutaj jest wiele zmiennych. Sa pompy ciepla które wrzucają na grzejniki bez problemu do 65 stopni nawet.
Jaka temperature wody ustawiasz obecnie na piecu? Musisz zaobserwować czy może termostaty ma grzejnikach sie czesto zamykaja. Moze nawet temp 40 45 ale taka króra będzie stała zapewni komfort.
budynek dobrze ocieplony to bym w pompe ciepla.
@ZdzichuRolnik: Myślę, że przez 3/4 roku mogło by to być pewnie nawet mniej niż ta minimalna temp. mojego pieca (48 St C) - trudno mi niżej testować, przez to ograniczenie sterownika pieca. W dzień termostaty na grzejnikach często się przymykają, bo kaloryfery robią się letnie, ale nie wiem jakby to było w krytycznych fazach np noc/poranek. Muszę pokombinować z jakimś termometrem umocowanym w kaloryfer chyba.