Wpis z mikrobloga

Ostatnio naszła mnie refleksja apropos zabudowywania mojego pięknego osiedla ( ͡° ʖ̯ ͡°) dużo tych nowych bloków które powstają są w coraz gorszych lokalizacjach, w sensie stawiają się blok w blok obok innych bloków, czyli balkon a w zasadzie widok no ma się na blok tuż obok ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego miejsca parkingowe w zasadzie żadne, ofc pewnie człowiek sobie wykupi, zbytniego wyboru nie ma, zwłaszcza że jakieś 90 %miejsc przy starych blokach wymaga teraz identyfikatora +ew szlaban dochodzi. Ceny mimo wszystko spore a mieszkania schodziły, nie wiem jak teraz ale chyba dalej duży popyt bo zaczynają ruszać kolejne budowy, smaczku dodaje wygląd większości tych budowli czyli #!$%@? z grzybnia, dziwi mnie to że ludzie tak do tego lgna, jak ktoś pod wynajem to pewnie tak mu nie zależy na widoku, ale ja jakbym miał kupować mieszkanie obarczone pewnie przynajmniej paru letnim kredytem to nie pokusiłbym się na taką #!$%@?, jakie są wasze odczucia w tej kwestii ( ͡° ͜ʖ ͡°)? #krakow #czyzyny #mieszkaniedeweloperskie
  • 34
@TrollingMasterNinja co rozumiesz pod terminem "gówno"? Taka avia to na przykład chów klatkowy, ale pewnie są inne osiedla ;) mną np kieruje chęć "niepłacenia" komuś za wynajem. Mieszkanie zawsze można sprzedać, szukać czegoś innego, ale mam jakieś poczucie stabilizacji :)
ale ja jakbym miał kupować mieszkanie obarczone pewnie przynajmniej paru letnim kredytem to nie pokusiłbym się na taką #!$%@?


@TrollingMasterNinja: no ale jaka jest alternatywa, gruntów w mieście jest skończona ilość a nie każdy chce mieszkać w Skawinie czy innych Zielonkach i tracić pół życia na dojazdy ¯\_(ツ)_/¯
@Stealth dom jest droższy, poza tym, jak piszesz, trzeba go ogarniać ;) ja jestem wygodnym człowiekiem. Jak brakuje masła to idę kilka kroków do sklepu! Jak jest czas na sprzątanie to nie koszę trawy. Wszystko pod ręką, wszędzie blisko
@estetka: no niby tak ale jak ja widzę niektóre z tych bloków to odnoszę wrażenie że trzeba by komuś dopłacić żeby tam mieszkał a prawda jest taka że te mieszkania schodzą jak szalone, być może lokalizacja jest tak dobra że ludzie faktycznie chcą tu żyć, może tylko ja tak lubię komfort otoczenia, żeby móc wyjść na balkon posiedzieć w słoneczku popatrzeć na jakieś drzewko, może inni tego faktycznie nie potrzebują (
@TrollingMasterNinja to swoją drogą.. Obserwuję rynek nieruchomości. Szukam mieszkania trzypokojowego i bardzo trudno zmieścić się w pół miliona. Pół miliona to jest kupa kasy... Myślę, że ludzie kupują i myślą, że wybrali mniejsze zło/kompromis. Chów klatkowy w zamian za fajny układ mieszkania albo lokalizację. Chciałabym być bogata ;)
@Stealth: no właśnie dom to dobra alternatywa obecnie, ale nie dla każdego, przy tym trzeba by usiąść i rozważyć za i przeciw we własnym sumieniu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tangerine_: oczywiście trudno się nie godzić jednak nawet kupując auto trzeba poświęcić sporo czasu i przemyśleć różne rzeczy, tak i tutaj wydaje mi się że żeby kupić fajne mieszkanie trzeba się bardzo dobrze zastanowić, ja jednak mam wrażenie
@estetka: no ja sam szukałem jakis czas temu 3 pokoi, ale faktycznie spotkałem się z cena 500k,i to zmusiło mnie do refleksji, szczerze póki co się wstrzymałem, w perspektywie zacząłem myśleć że może jednak rozsądniej było by pomyśleć o domu, tutaj na pewno trzeba rozważyć różne kwestie, ale suma sumarum, jak bywam u różnych znajomych w stosunkowo nowych blokach, i dochodzę do wniosku że nie jest to warte takich pieniędzy, chyba
@TrollingMasterNinja
@Stealth ja jestem dziwnym człowiekiem, ja kocham mieszkać w bloku ¯_(ツ)_/¯ ale czasem faktycznie dom się bardziej opłaca. No trudne te nieruchomościowe sprawy... Widzę, że budują się tańsze, ale gotowe za rok albo dwa. A ja szukam czegoś na już.
@Stealth: no ja musze przyznać że oglądam coraz częściej różne "twory" dookoła np basen w środku osiedla, ogólnie pomysł propsuje ale jak go wybudowali to się okazało że ogromne oświetlone okna idealnie padają na okna ludzi w bloku obok, albo stacja benzynowa która powstała w środku osiedla i zapewnia darmowe oświetlenie z szyldów dla mieszkańców dookoła ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub np, dwa bloki a po środku
@estetka: Ano różni ludzie, różne potrzeby :-) Ja czasami się cieszę jak dziecko, mimo że mam zakwasy wszędzie, bo dużo przy domu zrobiłem :-) Ale to trzeba lubić :-) Dom jest nie dla każdego dobrą opcją :-) Btw nie kupiłbym niczego od dewelopera. Nie ufam im pod względem jakości.
@TrollingMasterNinja: dlatego się ciesze z pandemii - mam nadzieję, że całe korpo przejdzie na home officd stały i nie będzie tego problemu, że trzeba mieszkać w miejscu x. Kraków w dobie pandemii to miasto jak każde inne, bo rozrywek też nie ma.
Te balkony z widokiem na sąsiada mnie zawsze #!$%@? - podejrzewam zawsze, że to kupują ludzie, którzy normalnie mieszkali w domach. A później zaczynają żyć w tych klatkach 5x5
@Bellie: praca zdalna to błogosławieństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) też mi się wydaje że sporo ludzi zjeżdża do miasta bo nie raz jak mi znajomy pokazuje forum na takim właśnie nowym osiedlu to problemy które tam występują są rodem wzięte z myślenia ludzi którzy mieszkają na wsi i mają swoją ziemię. Natomiast co do domu, to na pewno ma on swoje plusy i swoje minusy grunt żeby
@TrollingMasterNinja: Jest po prostu co raz mniej działek w fajnych lokalizacjach więc deweloperzy budują tam tak aby wyciągnąć jak najwięcej kasy. Stanowczo nie pomaga też fakt, że w Krakowie masz masę pustych kamienic których inwestorzy nie chcą kupować bo podlegają pod konserwatora zabytków a użeranie się z nim o każdą rzecz jest strasznie pracochłonne i zazwyczaj nieopłacalne.