Wpis z mikrobloga

@JohnnyGavlacci mam taką i nie narzekam:
https://m.oleole.pl/suszarki/bosch-wtm8528epl.bhtml?cd=1481491118&ad=63058231891&kd=&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAlsv_BRDtARIsAHMGVSbTWtYEzIFLSz01uqJfaQm73JQtWWFObWQwlizYdKSPr2gVilVb0icaAgvaEALw_wcB

W sumie jak masz większy budżet to możesz kupić coś z Boscha serii 6. Zwróć uwagę na samoczyszczący wymiennik ciepła i raczej unikaj Samsunga. Mimo tego że na Ceneo i w sklepach mają prawie same pozytywne opinie to kuleją pod wieloma względami. Na stronie Samsunga w sekcji wsparcia technicznego jest mnóstwo tematów i pytań związanych z problemami m.in. z czyszczeniem wymiennika i ciągle palącymi się
@JohnnyGavlacci na papierze wygląda spoko. Co do klasy energetycznej to pamiętaj że te bajery o niskim zużyciu dotyczą jednego konkretnego programu Eco albo innego super oszczędnego, którego w praktyce nie będziesz używał bo trwa pewnie z 5-7 godzin. Ładowność 9kg jest ok ale czy masz pralkę, która tyle jednorazowo wypierze na normalnym codziennym programie? Najlepiej pobierz sobie instrukcję obsługi i sprawdź czasy trwania programów i realną ładowność na jakimś standardowym programie.
@JohnnyGavlacci z tego co widzę w opisie to model który podałeś ma automatyczne czyszczenie skraplacza (wymiennika ciepła) ale czyszczenie filtra jest ręczne. Nie jest to jakiś problem ale praktycznie po każdym większym suszeniu trzeba to robić. Całkowicie bezobsługowe są Bosche z serii 8 np ten

https://m.euro.com.pl/suszarki/bosch-suszarka-wtx87k40pl-bosch.bhtml?gclid=Cj0KCQiAlsv_BRDtARIsAHMGVSYlr_sjWzWqDMe8QZmUJvm8rMm8k6v_1jzutDSO1C-ivzGillTdd0UaAquEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
@JohnnyGavlacci to i mój model ma to czyszczone automatycznie. O tym pisałem jako pożądanej funkcji w pierwszym poście. Zostają jeszcze filtry kłaczków, które trzeba czyścić samemu. Jest to banalnie proste bo po prostu płucze się pod prysznicem ale trzeba to robić w moim przypadku co maksymalnie dwa suszenia, lub po każdym dużym. Zakładam że w twojej propozycji jest tak samo. Bosch, którego wrzuciłem jako drugiego (za 3600) jest bezobsługowy. Zarówno wymiennik ciepła
@JohnnyGavlacci zerknąłem o co chodzi z tym AutoClean w suszarkach Bosch i według info na stronie zbiornik na kłaczki czyści się co 20 cykli, więc nie jest tak do końca bezobsługowy ale i tak jest lepiej niż u mnie. Automatyczne czyszczenie skraplacza nazywa się u nich Self-cleaning Condenser i mają to zarówno moja suszarki jak i ten droższy model.
@JohnnyGavlacci ok to w takim razie mój Bosch odpada. Musiałbyś poszukać jakiegoś droższego modelu z funkcją self clening Condenser lub brać tę LG. Mi pasuje wylewanie ręczne bo mam suszarkę w miejscu oddalonym od kanalizacji.
@JohnnyGavlacci mam LG RC90V9AV2Q 9kg od pół roku. Jest to ta sama co zalinkowaleś o ile dobrze pamiętam, są AV2Q AV3Q I AV4Q. Różnią się kolorem obwódki i chyba AV3Q nie ma podstawki na buty i węża odprowadzającego wodę.

Reasumując, polecam. Podłączyłem do odpływu i tylko co suszenie trzeba opróżniać jeden filtr w drzwiach.