Wpis z mikrobloga

Od rana widze, jak jakieś szury piszą, że afera z Jandą to specjalnie, żeby zrobić ze szczepionek towar luksusowy i żeby zadziałała psychologia tłumu, ale jeszcze żaden mi nie odpisał na pytanie dlaczego temu złemu rządowi tak zależy, żeby jak najwięcej Polaków się zaszczepiło xD

#koronawirus
  • 64
  • Odpowiedz
@Nihas: no właśnie w tym tkwi sekret, że szczepionki, to idealna okazja do rozpoczęcia tego procesu. Jeśli uda im się jakkolwiek wymusić na społeczeństwie poddańczość do wyszczepienia, to będzie dla nich znak, że śmiało mogą się posuwać coraz dalej w swych totalitarnych zapędach, a dlaczego? Ano dlatego, że szczepionki same w sobie jako poważna ingerencja w organizm, wywołują najbardziej skrajne reakcje społeczne ze wszystkich możliwych na ten moment działań. To
  • Odpowiedz
wymusić na społeczeństwie poddańczość do wyszczepienia, to będzie dla nich znak, że śmiało mogą się posuwać coraz dalej w swych totalitarnych zapędach,


@LibertadParaTodos: chcesz się zaszczepić żeby nie umrzeć? poddańczość i totalitaryzm XD
  • Odpowiedz
@Nihas: a jakie masz dowody na to, że technologia mRNA nie powoduje odsuniętych w czasie powikłań w postaci chorób autoimmunologicznych? I jakie masz dowody po paru miesiącach na to, że odchorowana naturalnie infekcja zostawia po sobie ślady porównywalne z chorobą przewlekłą z którą męczysz się do końca życia?
Pamiętaj też, że tysiące ludzi zmarło z powodu zaniechania leczenia oraz wdrożenia idiotycznych procedur, które to leczenie uniemożliwiły.
  • Odpowiedz
@Nihas: Nie byłoby to takie proste, musi być uzasadnienie, a nie ma lepszego niż działanie dla dobra ogółu i bezpieczeństwa ludzi :) Za iluzję bezpieczeństwa ludzie oddadzą wszystko. Pod przykrywką pandemii wprowadzany jest jak to określił Morawiecki - Nowy Porządek Świata. To co się teraz dzieje, te wszystkie nielogiczne działania, te chore obostrzenia to nic innego jak odgięcie krzywej oczekiwań społecznych (patrz Cezary Graf) - będziemy się cieszyć jak dzieci
  • Odpowiedz
może dlatego, że ostatni etap badań nie został jeszcze ukończony, więc skutki długoterminowe nie zostały poznane. Zresztą aby przebadać porządnie tę technologię potrzeba kilku lat obserwacji zaszczepionych.


@LibertadParaTodos: Czyli uważasz, że z szczepionkami na chorobę, która zaraża teraz, powinniśmy czekać 5 lat żeby testować skutki długofalowe, mimo że nic nie wskazuje, że takie wystąpią?
  • Odpowiedz
@Nihas: to jest akurat krótkoterminowy, ale bardzo niebezpieczny przypadek, a każdy jeden się liczy, bo wśród nich możesz być ty lub ja, bądź ktoś nam bliski.
Co do skutków odsuniętych w czasie, to tak jak pisałem - ostatni etap badań klinicznych nie zakończył się, a choroby przewlekłe mają to do siebie, że mogą ujawnić się kilka lat po wstrzyknięciu preparatu na bazie mRNA.
To jest eksperymentalna technologia niestosowana do tej
  • Odpowiedz
to jest akurat krótkoterminowy, ale bardzo niebezpieczny przypadek, a każdy jeden się liczy, bo wśród nich możesz być ty lub ja, bądź ktoś nam bliski.


@LibertadParaTodos: to tak jak z covidem.

To jest eksperymentalna technologia niestosowana do tej pory na tak wielką skalę. Ja mówię stanowcze nie, a ty zdecyduj jak uważasz.


Jako iż nie jestem ekspertem od szczepionek mRNA jestem w stanie zaufać naukowcom, którzy pracują nad tą technologią
  • Odpowiedz
@Nihas: wszyscy wokół mnie którzy mieli okazję przejść infekcję covidową, odchorowali ją niczym przeziębienie, bez jakiegokolwiek szwanku, mało tego, nawet 65 letnia kobieta (moja ciotka) z przewlekłym stanem zapalnym oskrzeli, która w trakcie pandemii trafiła do szpitala z wykrytym płynem w osierdziu, czego rezultatem było zapalenie płuc, nie zachorowała na covida, a wymazów przy okazji wizyt w szpitalu miała co nie miara. Natomiast nie wątpię w to, że istnieją przypadki
  • Odpowiedz
@Nihas: Nie, to nie są fakty, biorąc pod uwagę wadliwość testów. To dlatego właśnie, pod naciskiem ludzi zaczęto wyszczególniać chorych z chorobami współistniejącymi. Chyba niemiecki patolog przeprowadził sekcje osób zmarłych na covid i stwierdził, że przyczyną śmierci tych ludzi nie był covid, a choroby główne, które sprytnie nazwano współistniejącymi.
  • Odpowiedz
na te które chorowały poważnie na choroby przewlekłe, często nowotwory, a do tego były w bardzo zaawansowanym wieku?


@LibertadParaTodos: fajna manipulacja, podział jest tylko na osoby z samym covidem i wszystkimi chorobami przewlekłymi, np. cukrzyca i nadciśnienie.
  • Odpowiedz