Wpis z mikrobloga

@callofjuarez21: Nawet jeśli poczują to i tak zwalą to na PO i strajkujące Julki. Ostatnio żona dodała grzeczny ale krytyczny komentarz pod postem Kancelarii Premiera. Były wyzwiska, inwektywy, subtelne sugestie żeby zacząć pilnować swoich dzieci i bliskich.
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: To jest inna kwestia xD Z odpadami budowlanymi nie miałam problemu bo zamawiałam na nie kontener. Telewizor to elektryka, pszok powinien przyjąć, we Wrocławiu jest nr telefonu gdzie się dzwoni i przyjeżdzają po takie rzeczy. Za to ze względu na pandemie nie wywożą wielkogabarytowych xD Na szczęście mamy w bloku strych, gdzie składowaliśmy stare meble zanim zeszły na OLX.

A tez był moment, że odbierali odpady rzadziej. Ba szczęście po
  • Odpowiedz
przecież cena śmieci nie zależy od tego ile wyrzucasz


@Lonate: @lupasss: Poniekąd zależy. Gminy i miasta płacą od ilości odebranych odpadów, a później przerzucają to na mieszkańców podnosząc odpowiednio opłaty.
  • Odpowiedz
@totson: Ale to duża część gminy musiałaby zacząć wyrzucać do lasu żeby przeciętny Kowalski odczuł to jakoś w cenie odpadów.

No i tańsze znacznie jest segregowanie odpadów. Teraz już chyba obowiązkowe od tego roku? Nie jestem pewna. Ale pamiętam ból dupy mojej niedoszłej teściowej jak przyszedł jej list, że 2x mniej będzie płacić za segregacje, która jest wg niej zbędna xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lonate: Ale jak duża część gminy wyrzuca co popadnie na zasadzie skoro płacę to niech zabierają to później podwyżka dotyka wszystkich. Ludzie nie przykładają się do segregacji i spora część odpadów ląduje w koszu na śmieci zmieszane które są najdroższe. Na wsi gdzie popiół, papier, liście, trawa i odpady biodegradowalne spokojnie można zutylizować we własnym zakresie to ludzie potrafią poupychać w koszach. Do tego odpady budowlane, po remontach, opakowania po nawozach
  • Odpowiedz
@totson: Zależy od firmy. U mojej mamy na wsi firma nie zabierze odpadów dopóki nie są dobrze posegregowane. Ludzie szybko się nauczyli segregować porządnie
  • Odpowiedz