Wpis z mikrobloga

@Annels mają podobno powiązać to że zużyciem wody i od tego obliczać opłatę za wywóz śmieci (pewnie jakiś przelicznik m3/osobę i elo)
  • Odpowiedz
typ ze zdjęcia nawet tego nie połączy z polityką PiSu - takim ludziom się styki przepalają jak coś się dzieje odwrotnego niż to czego oni się spodziewali po danej partii.


@Bellie: tobie się przepalą jak się dowiesz że to nie PiS ustala ceny śmieci.
  • Odpowiedz
@Szynk44: w niektórych miastach to funkcjonuje, ale długo zajmie żeby wdrążyć to w całym kraju. U mnie mieli zastosować wywóz śmieci z zużyciem wody, ale w ostatniej chwili prezydent stwierdził, że "mieszkańcy nie są na to gotowi" i cyk stała podwyższka dla wszystkich xd
  • Odpowiedz
@ediz4: wiem, że nie PiS, ale to polityka państwa żeby ignorować odpadki. Za PRL podobno świeże mleko było rozwożone w szklanych butelkach. A teraz co? Wszystko plastik. Państwo powinno takie rzeczy regulować.
  • Odpowiedz
@ediz4: wiem, ale wzrosty to też skutek braku segregacji - tzn. osobne kubły są, a ludzie i tak swoje. Powinno być więcej kampanii na temat tego co gdzie wyrzucać bo ludzie zwyczajnie nie wiedzą.
  • Odpowiedz
No tak średnio. Sposób obliczania stawki karnej oraz katalog sposób obliczania stawek podstawowych jest narzucony ustawowo. Dodatkowo zmienione zostały zasady wykorzystania środków na odbiór odpadów komunalnych.


@proceduralne: Oczywiście że jakiś wpływ ma forma ustawy ale
- segregacja i procent śmieci które musimy odzyskiwać jest narzucony przez UE
- skuteczność działania samorządu wpływa na ceny końcowe. Są samorządy gdzie ceny są nawet dwukrotnie niższe niż w innych bo sobie spalarnie wybudowali.
  • Odpowiedz
@gris123: Głównie tak - chciałeś to masz. Za prąd też więcej zapłacisz głównie dlatego że UE wymyślila handel pozwoleniami na emisje CO2 których cenę sztucznie podnosi przez co koszty produkcji lecą w górę.
  • Odpowiedz
@callofjuarez21: Żebyś się nie zdziwił, moja babcia ma już tak sprany mózg, że całe święta bluzgała spółdzielnie za podwyżkę śmieci, a jak tylko próbowałem jej wytłumaczyć kto rzeczywiście za tym stoi to słyszałem się nie mam pojęcia i ze TVP powinienem więcej oglądać to będę wiedział ¯_(ツ)_/¯
Ogólnie przekaz był prosty #!$%@? spółdzielnie bo to ona podnosi ceny, nie rząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz