Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze #swiatlowod w #vectra ? Vectra u mnie ma w ofercie 150, 300 i 600 Mb/s. 600 Mbps jest osiągalne na miedzianym kablu i na światłowodzie ale na stronie oferty Vectry nie ma słowa "światłowód - są tylko podane prędkości.

Czy jest jakiś próg od którego Internet jest po miedzi a kiedy po światłowodzie? Obawiam się tego, że Vectra mi wciśnie po prostu wyższą prędkość która i tak będzie po miedzi. Nasłuchałem się o niższej awaryjności i pingu ( #geforcenow here )światłowodu dlatego zależy mi właśnie na nim
  • 8
@thrnuc nikt ci nie zagwarantuje jakości łącza nawet na światłowodzie chyba, że jesteś firmą i zapłacisz kilkakrotnie więcej za internet i kilkaset razy więcej za podłączenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thrnuc: Po miedzi (rj45) obecnie wyciągniesz nawet 10Gbit więc światłowód to czysty marketing jak mieszkasz w bloku.
Jedyny sens FTTH czyli światłowodu do domu jest wtedy gdy do switcha masz dalej niż te 100m lub operator chce ograniczać koszty utrzymania i idzie w GPON.

Podsumowując, to nie twoje zmartwienie co ci podłączą jak Internet zadziała a prędkość to i tak sztucznie narzucone limity na abonenta które są zależne od poziomu owersubskrypcji
@m0rgi: fajny link, powiedz jeszcze na jakich odległościach masz te transfery 10Gb/s i czy wiesz już jak działa switch. Piszę też właśnie list do ISP żeby nie bawili się w światłowodowy marketing tylko dali te pieniądze na biedne dzieci. Liczę na kilka innych twoich mądrości, na pewno zrobią na nich wrażenie.