Wpis z mikrobloga

kamizelka obowiązkowa


@atomic77: Na konferencji gość z ulcu powiedział, że te kamizelki wymyślił 1 człowiek i napisał o swoim świetnym pomyśle do nich. Im się to spodobało i wprowadzili taki wymóg... :/
@Laszl0: to jest jakiś żart z tymi kamizelkami chyba.
- 14-latek będzie mógł w A1 latać dronem do 900g bez niczego, bez DR, w mieście ale raczej nie nad ludźmi i do 120m
- osoba przeszkolona i przeegzaminowana, po spełnieniu masy formalności (oświadczenie, ocena ryzyka, DR) też będzie mogła latać w mieście, raczej nie nad ludźmi, do 120 metrów, i jeszcze będzie musiała założyć kamizelkę.
Ja rozumiem, że kamizelka może być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laszl0: on jest chyba tylko po to, żeby latać w mieście dronem bez certyfikatu. A powyżej 120m to owszem, ale dodatkowy wniosek z opracowaniem oceny ryzyka i na ograniczony czas czy też miejsce. Przesadzili, chcieli zrobić dobrze i ominąć przepisy UE, ale wprowadzili swoje wymysły.
Nie podoba mi się to.
@atomic77: Przecież dla seryjnych "starych" dronów jest dwuletni okres przejściowy. Do końca 2022 stare drony latają na regułach nowych certyfikowanych dronów, który chyba jeszcze nikt nie produkuje...
@Laszl0: tak, ale powyżej 500g właściwie nie możesz takim "starym" dronem latać w mieście. Tzn 50m od ludzi. A tu możesz, ale kamizelka obowiązkowa.
Dlatego właściwie bez stresu mogę kupić MA2 i latać wszędzie, no ale kamizelka ( ͡° ͜ʖ ͡°) już zdarzało mi się w kamizelce latać, ale żeby tak zawsze to bez sensu...