Wpis z mikrobloga

czy dysk #ssd potrzebuje radiatora? mam 970 evo m.2 i na płycie głównej jest stockowy heatsink, ale na reddicie piszą że nie trzeba go montować, a nawet może zaszkodzić dyskowi bo one są zaprojektowane do działania w wysokich temperaturach.
a gdybym jednak montował ten radiator to ściągać nalepkę z dysku?
#pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@revolta: w laptopie miałem m2 to żadnego chłodzenia dysk nie miał ;p ale miałem na płycie głównej jeden heatsink to do głównego dysku go dołożyłem i temperatury są niższe o około 20 stopni od tego bez ale żeby to robiło jakąś diametralną różnicę...
  • Odpowiedz
@revolta: Nie ma czegoś takiego jak dysk który pracuje lepiej w wysokich temperaturach, metal najlepiej przewodzi w mocno ujemnych temperaturach albo tuż przed roztopieniem (a tego luty pod kością pamięci nie wytrzymają)
W tym przypadku jest zbyteczny radiator ale nie zaszkodzi.

@Korea: Topowe modele dysków potrzebują radiatora, inaczej transfery zrzucają po nagrzaniu, nawet o 30-40%
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak dysk który pracuje lepiej w wysokich temperaturach,


@Eszyszyszy: jest. kontroler ssd ma być chłodny, pamięci się szybciej psują jak nie są gorące podczas zapisu. pamięc flash ma być gorąca jak zapisujesz, to kontroler sam ma być chłodny.
  • Odpowiedz
@NoMana: Półprzewodniki mogą lepiej przewodzić prąd wyłącznie w bardzo niskich temperaturach znacznie poniżej -40*C bądź tuż przed roztopieniem czyli daleko daleko poza zakresem topnienia cyny ok 230-240*C która trzyma kość.

Wzrasta temperatura = wzrasta rezystancja = mniejsze napięcie dociera do kości (i tu mogą pojawiać się błędy w działaniu)
Rozwiązanie to podnieść voltarz, co równe jest podniesieniu temperatury pracy i wzrostowi poboru mocy.
Jeżeli producent twierdzi że dysk lepiej działa
  • Odpowiedz