Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Mam wrażenie, że ostatnio na tagu #zegarki cały czas przewija się to samo, Zeppeliny, Bambino, ogólnie stonowany desing i raczej dress watche, ewentualnie G-Shocki, których fanem nie jestem. Jakaś taka nuda i monotonia. W sumie nic złego, bo sam wolę mniejsze, bardziej stonowane zegarki, ale właśnie. Chciałbym mieć wśród swoich sikorów jeden, hmm jak to określić... pełen bajerów, wypakowany technologią, trochę flashy, zegarek o którego komplikacjach opowiadasz pół godziny xD, może być nawet trochę za duży, taki madafaka na nadgarstku, kurde no nie wiem jak to opisać. Przejdę do przykładów. Ogólnie w mojej opinii wybór ogranicza się do wyższych linii Casio Edifice, albo Citizena. Może podpowiecie coś jeszcze, dlatego to piszę. No i taki gagatek od Citizena: https://dolinski.pl/citizen-radio-controlled-cb5880-54l/
Da się go kupić i za circa 1600 papieru, no kurde w takiej kwocie to kozak: Eco-Drive z radio controlled, szafir z ar, 200 wr, alarmy, strefy czasowe, chronografy, dziwki, koks, lasery, wiecie o co chodzi. Kawał bydlaka, ale upchany bajerami po kokardę. Jeden taki kombajn chciałbym mieć.
Jeśli jarają Cię tego typu zegarki podziel się swoją propozycją do około 2 tysiaków. Tylko żadnych G-Shocków :)
#zegarki
C.....g - Dzień dobry. Mam wrażenie, że ostatnio na tagu #zegarki cały czas przewija ...

źródło: comment_1609238916mOJOTfx43w4Z5MysUpFrJg.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@CptSpaulding: mam at8124-08H, który kupiłem za pierwszą premię w pracy. Generalnie cała ta seria Eco-Drive z RC to od praktycznej strony patrząc mordercy zegarków mechanicznych. Bo w zestawieniu ich ze sobą zegarek mechaniczny przedstawia same wady.

1. Rezerwa chodu na plus Citizena.
2. Dokładność chodu na plus Citizena
3. O synchronizacji czasu i daty nie wspomnę bo nic mnie tak nie frustruje jak ustawienie day date(ale do tych mam akurat roto)
@fi9o: Święta racja, technologia, która służy użytkownikowi. Mega praktyczne i wygodne zegarki, bajka. Na rozmiar nic się jednak nie poradzi, Citizeny z RC i bajerami są po prostu duże. 42mm to i tak nie jest źle, często mają po 44 mm średnicy. Chcę mieć jeden zegarek, który jak założę po miesiącu leżenia na półce, to będzie wskazywał idealny czas, dzień miesieca, ewentualnie dzień tygodnia, rozumiesz doskonale o czym piszę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CptSpaulding: ja się bardzo bałem bransolet - szczególnie depilowania nadgarstka. I mega zdziwienie no citizenowe ogniwa nigdy mi nie wyrwały ani jednego włosa z ręki. Fajny też jest efekt przeskakiwania wskazówki minutowej raz na 15sekund
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CptSpaulding: jakbyś się Mireczku zdecydował na niego to daj znać i zrób proszę mini recenzję. Już miałem go w koszyku ale wpadł inny zakup :D