Wpis z mikrobloga

Przeczytałem dziś na bankierze artykuł o czarnych łabędziach na 2021 rok i tak się zastanawiam, jaki to ma sens?

Jaki sens ma przewidywanie nieprzewidywalnego? Bo przecież to właśnie jest definicja czarnego łabędzia. Coś, czego nie dalo się przewidzieć, a co pośle rynki na dno, jak wirus, jak asteroida uderzająca w NY, jak zamach na WTC.

Link: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czarne-labedzie-na-2021-rok-8028280.html

#ekonomia #akcje #biznes #bankier
  • 5
@macan:

Wojna handlowa zaczyna nabierać nowej dynamiki. Toczy się już nie pod dyktando nacjonalistów gospodarczych, ale

pod dyktando lewicy skoncentrowanej na radykalnych celach klimatycznych. To daje wojnie handlowej bardziej trwały

grunt polityczny. Wojna handlowa zaczyna przekładać się negatywnie na inwestycje i ogranicza tempo ożywienia \

gospodarczego po pandemii.


Tu akurat się sprawdzi. Może nie w 2021, ale jak stery przejmie Biden, to może #!$%@?ć do pieca pod względem polityki klimatycznej. A
via Android
  • 0
@iighlaq_alhabl okej, ale chodzi mi o coś innego - czym innym jest przewidzenie sytuacji geopolitycznej, którą widać, a czym innym przewidzenie czegoś, co z definicji jest nieprzewidywalne (czarnego łabędzia)
Jaki sens ma przewidywanie nieprzewidywalnego?

jest takie coś jak zarządzanie ryzykiem. u mnie w korpo popłyneli bo podpisali kontrakt na długi termin z kupującym w polsce a spora część dostaw z eu.

właśnie liczą ile milionów dołożą do biznesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nikt nie wziął pod uwagę że kurs walutowy się zmieni czy cos. nie wpisał tego do umowy nie zrobił opcji walutowych. poszli na żywioł.

zresztą