Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób koło trzydziestki. Dużo macie znajomych z którymi aktywnie spędzacie czas ? Dużo ich zostało z czasów kiedy mieliście po 20 lat? Jakby wyglądało wasze życie towarzyskie jakbyście się np pokłócili z kilkoma najlepszymi znajomymi ?

#niebieskiepaski #rozowepaski
  • 19
@PsychoFun: ogólnie do pielęgnacji przyjaźni/znajomości potrzeba chęci z obu stron. jak widzę, że ta druga strona ma to zwyczajnie w nosie (albo olewka, albo problem z zaainicjowaniem rozmowy/spotkania) no to tylko relacji się nie zbuduje. ogólnie można powiedzieć, że czas weryfikuje te prawdziwe znajomości. wydaje mi się, że można wygospodarować chwilę czasu nawet posiadając rodzinę, pracę, obowiązki domowe, tylko trzeba chcieć :)
@PsychoFun: to raczej naturalna kolej rzeczy, bo ludzi za bardzo pochłania życie, ślub, dzieci, a niektórzy potrafią żyć tylko związkami zamykając się w swojej bańce. Aczkolwiek czasami mam momenty jak dopadają myśli, że gdybym była bardziej ekstrawertyczna to miałabym więcej znajomych i bogatsze życie towarzyskie :D
@PsychoFun: mam ze dwóch znajomych, spotykam się z nimi dość rzadko
Jeśli chodzi o znajomości szkolno-studenckie, to wszystko zaprzepaszczone. Przeprowadziłam się dekadę temu do innego miasta i z nikim nie utrzymuję nawet sporadycznego kontaktu.
Z jedną koleżanką z liceum widuję się może raz na kilka lat.
Jednymi słowy, padaka (°°
@PsychoFun: Myślę, że ilościowo liczbę znajomych mam podobną co dawniej. Gdybym pokłócił się z najlepszym kumplem to może nie zostałbym sam, ale byłoby mi ciężej. Ogólnie naroiło się w około mnie trochę toksyków, którzy myślą, że mogą wejść mi na głowę, ale prędzej z niej spadną i połamią sobie nogi, niż im się to uda
ogólnie do pielęgnacji przyjaźni/znajomości potrzeba chęci z obu stron. jak widzę, że ta druga strona ma to zwyczajnie w nosie (albo olewka, albo problem z zaainicjowaniem rozmowy/spotkania) no to tylko relacji się nie zbuduje. ogólnie można powiedzieć, że czas weryfikuje te prawdziwe znajomości. wydaje mi się, że można wygospodarować chwilę czasu nawet posiadając rodzinę, pracę, obowiązki domowe, tylko trzeba chcieć :)


@lesiakova: Mam identyczne przemyślenia. Obecnie bardzo mało ludzi potrafi budować