Wpis z mikrobloga

Witam planszówkowe świry, bardzo proszę o polecenie jakiejś gry rodzinnej typowo do wyciągnięcia przy wigilijnym stole dla rodzinki w przedziale wiekowym 10-60, dodatkowo :

- od 2/4 osób wzwyż - 6/8 optymalnie
- raczej samodzielna niż drużynowa
- raczej logiczno-strategiczna niż szybka (typu dobble, jungle speed itd.)
- zdecydowanie nie do nauczenia się na pamięć (typu jakieś quizy)
- niezbyt mocno angażująca, proste i krótkie zasady oraz rozgrywka - żadnych terraformacji marsa :P
- super jakby był poniżej 100zł
- bez nerwowej atmosfery (typu eksplodujące kotki xD)

Póki co bardzo dobrze sprawdza się nam
- podaj dalej
- rummikub

póki co wyszukałam :
- sushi go party
- ubongo (chociaż na czas ale jest dość prosta)

#grybezpradu #planszowki #kiciochpyta
  • 22
  • Odpowiedz
@parasolki Sushi Go Party będziesz zadowolona, przy takim przedziale wiekowym będzie działać

Zobacz jeszcze Welcome to... Miasteczko marzeń , nie grałem ale zbiera pozytywne opinie.

Polecił bym na pewno Kartografowie ale to 30-45 min gry, ale gra jest bardzo fajna, właśnie ją zagrywamy w 6 osób na święta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@parasolki: Może Ryzyk Fizyk? Co prawda trochę wpada w kategorię quizy, ale pytania wymagają raczej szacowania niż wiedzy, a główną mechaniką jest obstawianie, która z odpowiedzi wszystkich graczy jest najbliższa poprawnej.
Przy czym to pewnie nie gra dla dziesięciolatka.
  • Odpowiedz
@parasolki: może sprawdź 7 Cudów Świata - gra dla 3-7 osób (do 8 z dodatkiem), 30-60 min rozgrywki, czas rozgrywki niewiele się wydłuża przy grze na więcej osób. Super w tej grze jest to, że mimo krótkiego czasu rozgrywki na wiele osób, mamy wrażenie, że coś fajnego stworzyliśmy.
  • Odpowiedz
@inz_informatyk: 7 cudów pokazały mi raz koleżanki, nie wiem czy źle przeprowadziły rozgrywkę czy co niemniej jednak nie spodobała mi się - ona już jest na zbyt wysokim progu wejścia na rodzinne pogaduszki przy herbatce. powiedziałabym, że te 30 minut rozgrywki to max

@akurczak: sprawdzę, ale te 10 latki to konieczność bo raz, że grają z nami, a dwa, że to trochę wymusza lekką grę :P

@Ciosam_sosne_buk_i_dab
  • Odpowiedz
@parasolki: tak, sabotażysta oczywiście. Prawdziwa gra się zaczyna jak każdy już raz będzie miał za sobą tytułową rolę i ludzie zaczynają się podejrzewać już na początku gry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jedrekk: no właśnie chyba tego bym chciała uniknąć, generowania irytacji w towarzystwie xD dla znajomych może i spoko ale przy świątecznym stole jednak warto nie zaogniać :D
  • Odpowiedz
@parasolki: Tak jak normalnie nie mam problemu z poleceniem jakiegoś tytułu, tak tutaj mam zagwozdkę, bo gry na 6-8 osób to najczęściej imprezówki. Raczej nie znajdziesz strategii, szczególnie takiej, która chodzi i w dwójkę, i w tak dużym gronie.

Może "Jednym słowem"? To kooperacja słowna, ale chodzi tylko do 7 graczy. Albo "Imago" lub "Koncept" - obie gry to wariacje na temat kalamburów, gdzie jedna osoba pokazuje, a reszta próbuje
  • Odpowiedz
@parasolki: zanim skończyłem czytać posta już miałem pisać o sushi go party, ale widzę na końcu sama o tym wspomniałaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Świetna rodzinna gra, banalnie prosta wiec wszyscy w 2 minuty zrozumieją zasady. Duża ilość kombinacji potraw sprawia, że gra się nie nudzi, nic tylko grać.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz