Wpis z mikrobloga

Dobra pograłem trochę w nowych Pulse 3D i pozwolę sobie napisać kilka własnych przemyśleń.

Największym atutem nowego headsetu od Sony jest w sumie jego wygląd i jakość wykonania. Względem poprzedniego headsetu Gold - mamy ogromny przeskok jakościowy. Dla mnie Goldy to synonim najtańszego badziewia jakie wypuściło Sony pod szyldem marki PlayStation.

Na pałąku nie mamy żadnej eko skóry która po czasie się rozpadała w Goldach. Zamiast eko skóry mamy natomiast gumę która się dostosowuje do naszej głowy i to jest jedyna opcja dostosowania słuchawek.

Eko skóra która została wykorzystana na muszlach w dotyku zostawia przeciętne wrażenie. Wydaję się cienka i badziewna w dotyku.

Na lewej stronie mamy wszystkie potrzebne przyciski do kontroli urządzenia, są to następująco:
- przycisk zasilania;
- wyjście jack 3.5 mm;
- wyjście USB-C, które służy do ładowania;
- przycisk do wyłączania mikrofonu, jest to przycisk który w przypadku wyłączonego mikrofonu odstaje i ma widoczną pomarańczową obwódkę, co jest miłym detalem;
- switch do ustawienia czy chcemy słyszeć nasz własny głos przez mikrofon;
- przyciski do zmiany głośności;
- przyciski do zmiany balansu dźwięku z gry, bądź chatu (czyli czy chcemy słyszeć głośniej voice chat z imprezy, czy z gry);

Umiejscowienie tak wielu przycisków na jednej stronie urządzenia sprawia na początku duże trudności jeśli chodzi o kontrolę.Same słuchawki siedzą w sumie dobrze, w pełni zakrywają uszy, wyciszają całkiem nieźle, ale nie na tyle mocno aby nie słyszeć swojego głosu.

Słuchawki testowałem głównie w Warzone. Mikrofon wbudowany jest przeciętny, więc jeśli dużo gracie w gry multi z voice chatem sugeruje poszukać czegoś lepszego, bądź kupić zewnętrzny mikrofon (ja używam SPC Gear SM900).

Jakość dźwięku jest na przyzwoitym poziomie, chociaż na tle reszty słuchawek które posiadam w swoim domu (Bose QC 35, Air Pods Pro) to one są daleko w tyle jeśli chodzi o wrażenia dźwiękowe. Po prostu jest okej, ale nic wybitnego.

Czas pracy na jednym ładowaniu, niestety trudno mi jest powiedzieć ile konkretnie wynosi, ale jest znacznie lepiej od Goldów i wynosi jakieś 7-10 godzin gry. Dla mnie to były dwa intensywne dni grania w Warzone.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy - zasięgu. Otóż nadajnik USB dołączony do zestawu został podłączony przez mnie do huba USB, natomiast hub USB do przedłużacza USB, który to biegł do tylnego portu konsoli. Hub USB dodatkowo został wpakowany do plastikowej skrzynki na kable który znajduje się na moim biurku. W konsekwencji takiego zestawienia miałem niesamowity zasięg wynoszący jakieś mak 50 cm xD. Jak odchodziłem dalej od konsoli to po prostu przerywało dźwięk. Zalecam podłączyć nadajnik do przedniego panelu konsoli - wiadomo, wrażenia estetyczne znacząco spadają (mamy wystającego dongla z przedniego panelu), ale taka jest cena dobrego zasięgu ;).

Czy polecam - raczej tak, chociaż jeśli ktoś szuka czegoś konkretnego pod gry online gdzie mikrofon jest równie ważny to polecam rozważyć inne konstrukcje, bądź kupić dedykowane, zewnętrzne urządzenie. Playstation 5 bez problemu wspiera zewnętrzne mikrofony wykorzystujące USB. Jest jeszcze kwestia 3D Audio - nie musicie kupować tych słuchawek aby skorzystać z dobrodziejstw tej technologii, bo PS5 3D Audio jest wspierane na każdych słuchawkach.

Plusy:
+ Jakość wykonania;
+ Ładny wygląd;
+ USB-C;
+ Dłuższy czas pracy na baterii względem Goldów;
+ Brak eko skóry na pałąku;
+ Przyzwoita jakość dźwięku;

Minusy:
- Taki sobie mikrofon;
- Nadajnik USB powinien zajmować przedni port konsoli dla osiągnięcia maksymalnego zasięgu.

#ps4 #ps5
Bratkello - Dobra pograłem trochę w nowych Pulse 3D i pozwolę sobie napisać kilka wła...

źródło: comment_1608915197vXTgx1yCrC6NecC0uHlRmY.jpg

Pobierz
  • 19
@Anon_wluj: Keychron K2, na switch brown, layout 65. Wspiera łączność na kablu i na BT, gdzie zezwala na sparowanie do trzech urządzeń. RGB można oczywiście wyłączyć. Dodatkowo można sobie wybrać scheme klawiszy czy ma być pod MacOS czy Windowsa.

Idealna klawiatura do pisania i grania, bez ohydnego gejmingowego wzornictwa.
@janushek: W moim przypadku został ostatni wolny port w hubie i po prostu chciałem żeby ten nadajnik znajdował się tam, niestety teraz ten wolny porcik w hubie nie daje mi spokoju ( ͡° ʖ̯ ͡°). Tak, wiem - jestem dziwny.
Z doświadczenia 7-10h na baterii to dobry wynik dla słuchawek bezprzewodowych tzn ''normalny'' większość ma podobny rezultat.

Eko skóra która została wykorzystana na muszlach w dotyku zostawia przeciętne wrażenie. Wydaję się cienka i badziewna w dotyku


Słuchawki mają specyficzne nauszniki - gdy jest to ekoskóra to stosunkowo szybko zacznie się ścierać przez pot
wymiana nauszników jest tania ale... nieoryginalne zawsze pogarszają wrażania (ok 10 USD)

Plus że chciało Ci się napisać recenzje
@michal-mich: Trudno powiedzieć - zależy co się znajduję pomiędzy odbiornikiem, a nadajnikiem - jeśli pusta przestrzeń to zadziała. Cokolwiek innego, może wpływać negatywnie.

Co do myszek na BT, z wszystkich które posiadam w domu, żadna nie była obsługiwana po BT, więc zaopatrzyłem się na kablu i ona działa.
Oddałem słuchawki do RTV z powodu przerywania dźwięku - oczywiście odesłali po ponad miesiącu z durnym, niespójnym tłumaczeniem. Jak mam grać jeśli mam duży telewizor i nie mogę siedzieć bliżej niż 50cm?