Wpis z mikrobloga

Siema, pytanie dotyczy konsoli Xbox Series X ale taguje tez inne konsole (wiadomo tez maja napęd, a chce zwiększyć zasięg). Otóż kupiłem 3 tygodnie temu konsole, oczywiście jestem bardzo zadowolony i nic się z nia nie działo. Dotychczas grałem tylko w gry z gamepass, ale postanowiłem sobie zakupić AC Valhalla na płycie. I tu zaczyna się moje nurtujące pytanie. Gra jest zainstalowana mam w niej już około 10 godzin ale dopiero dzis się przesłuchałem napędowi. Gdy płyta jest włożona po wlaczeniu konsoli napęd potrafi chodzić (nie huczy, normalna praca napędu) przez około 6-7 minut. Dopiero po tym czasie ucicha. Nawet gdy nie odpalam gry, tylko siedzę w dashboardzie. Gdy już napęd ucichnie a wyłącze konsole w stan czuwania to gdy włączę nadal sytuacja się powtarza - słychać mielenie płyty przez jakis czas. Jestem trochę zaniepokojony, gdyż mam wrażenie ze płyta powinna być tylko do odczytu i z napędu po krótkiej chwili nie powinno być żadnego dźwięku. Jestem przewrażliwiony, to normalne czy może zaprzątać sobie głowę zwrotem konsoli? #xbox #xboxseriesx #naped #ps5 #ps4 #xboxone
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam tak samo. Po uruchomieniu konsoli z płytą w środku napęd chodzi jakieś 5 minut, później się uspokaja i jak włączę grę z płyty to już się nie uruchamia. Jak wyłączam konsole (tryb oszczędzania energii) to też się jeszcze na chwile załącza napęd.
  • Odpowiedz
@djturbina nie mam żadnych gier natywnie wspierających xsx lub one ale mam kilka z 360 i tam nie ma efektu który opisałeś, gra kręci się normalnie kilka sekund po włączeniu konsoli i kilka sekund przy włączeniu gry z płyty.
  • Odpowiedz