Wpis z mikrobloga

Czy to nie absurdalne, że pierwsze skrzypce w Polsce w szerzeniu nienawiści gra kościół katolicki?
Zawsze tak było czy to kwestia ostatnich paru lat? Do jakiegoś 15 roku życia (z 18 lat temu jeszcze) regularnie uczęszczałem do kościoła na msze święte i tego nie dostrzegałem. Albo kiedyś było inaczej albo nie byłem tego świadomy i nie zwracałem uwagi na groźby księży czy obrażanie całej masy ludzi.
#bog #religia #mirkomodlitwa #wiara
  • 6
  • Odpowiedz
@lukasz890123: W ostatnich latach bardzo dużo się zmieniło niestety na gorsze. Kościół w Polsce celowo sam sobie wkłada w kij w szprychy i płacze, że się #!$%@?ł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: może też parafia, do której chodziłem była trochę inna niż pozostałe, bo stoi niedaleko osiedla studenckiego. Jest tam duszpasterstwo akademickie "węzeł". Przez to, że to taki kościól dla młodych ludzi to może księża mieli trochę inne nastawienia. Ale może sobie tylko tłumaczę i wtedy pewne rzeczy mi nie przeszkadzały lub ich nie dostrzegałem.
  • Odpowiedz
@lukasz890123: Ja długi czas uważałem, że Kościół jest spoko tylko niektórzy księża psują mu opinię. Ostatnimi czasy moje zdanie zmienia się bardziej w kierunku "Kościół nie jest spoko, tylko niektórzy księża robią mu dobrą renomę" (,)
  • Odpowiedz
@lukasz890123 i @robertx : parafia parafii nierówna jezeli mówimy o szczegółach. Są miejsca jak dominikanie w Krakowie gdzie jest jakiś poziom i przychodzą ludzie bo chcą, są zapyziałe wiochy (albo i nie) gdzie proboszcz ciska gromy z ambony i jedzie równo z polityką i lgbt a wszyscy kiwają zgodnie głowami.
Co do wioskowych księży to wicie rozumicie, ktoś musi obsadzać takie parafie na rubieży, kto się wybija jakoś i wykazuje
  • Odpowiedz
@Adom007: ja teraz na szczęście nigdzie nie chodzę. Chodzìłem kilkanaście lat temu do parafii św. Teresy w Łodzi. I nie słyszałem tam od księdza żeby duża część polaków brała udział w wydarzeniach gorszych od stalinizmu (strajk kobiet). Swoją drogą strajk kobiet wg badania z listopada popiera 70% polaków. Czyli nasz ukochany kościół obraził większość narodu. Nie słyszałem też, że singlowie (niezaślubieni, bo dla kościoła singiel to ten bez ślubu) są
  • Odpowiedz